Plusy i minusy cateringu dietetycznego

0
2053
Plusy i minusy cateringu dietetycznego

Cateringi dietetyczne to coraz popularniejsza forma żywienia się. Przyciąga ona wysoką jakością posiłków, dokładnym kontrolowaniem substancji odżywczych oraz wygodą. Dieta pudełkowa ma również minusy, do których może należeć np. przygotowywanie posiłków przez osoby nieznane bez możliwości kontroli czy cena. W tym tekście przyglądamy się diecie pudełkowej i przedstawiamy wszystkie plusy oraz minusy cateringu dietetycznego.

Plusy cateringu dietetycznego

Pierwszym i zdecydowanie największym plusem cateringu dietetycznego jest jego przygotowanie przez specjalistów. Posiłki takie są odpowiednio zbilansowane i zawierają wiele substancji odżywczych ważnych dla naszego organizmu. Samodzielne diety oraz wytworzenie posiłków w warunkach domowych przez nas samych — nawet na podstawie przepisów nie jest rzeczą prostą. Wybierając catering dietetyczny, mamy pewność, że zawiera on odpowiednią zawartość. Dieta pudełkowa to też duży komfort i oszczędność czasu. Choć ten plus nie jest związany z samą dietą, jest ważnym czynnikiem. Dzięki temu możemy dziennie zaoszczędzić na przygotowywaniu posiłków nawet 1-2 godziny co przy obecnym szybkim trybie życia jest bardzo dużą oszczędnością. Otrzymanie całodziennego wyżywienia w postaci kilku pudełek, które możemy zabrać np. ze sobą do pracy czy komfortowo podgrzać po powrocie do domu danie jest niezwykle pomocne.

Catering dietetyczny jest również bardzo pomocny, jeśli chcemy osiągnąć pewien cel np. odchudzamy się, jesteśmy sportowcami, lub musimy przyjmować określoną ilość kalorii. Samodzielnie bardzo trudno jest przygotować określone posiłki a zamawiając catering dietetyczny w Łodzi, otrzymujemy bezproblemowo gotowy posiłek zgodny z naszymi preferencjami.

Do plusów cateringu dietetycznego możemy zaliczyć też spore urozmaicenie, dzięki czemu posiłki będą smaczne. Wiele osób pracuje nad tym elementem, gdyż firmy cateringowe dbają o klientów oraz o walory smakowe. Często po wykonaniu kilku :zdrowych” przepisów posiłków brakuje nam pomysłów na kolejne dania, co nie ma miejsca przy diecie pudełkowej, która często nas zaskakuje.

zdrowa salatka warzywna

Plus i minus zarazem

Kwestią sporną, która może być zarówno plusem, jak i minusem cateringu dietetycznego jest cena oraz  koszt takiego żywienia się. Przeważnie ceny dziennej diety wahają się od 40 zł do 80 zł. Jeśli wybierzemy odpowiednią firmę cateringową, cena może być plusem, gdyż za podobną lub tylko nieco wyższą sumę otrzymamy wysokojakościowe posiłki na cały dzień. W przypadku np. małej konkurencji na rynku ceny mogą znacznie przewyższać koszt samodzielnego przygotowania posiłków. Finalnie biorąc pod uwagę wszystkie korzyści np. w postaci oszczędność czasu czy wysokiej jakości składników koszty są do zaakceptowania.

Minusy diety pudełkowej

Jak każda forma żywienia tak i catering dietetyczny posiada pewne minusy. Pierwszym z nich może być brak kontroli nad przygotowaniem posiłków. Z pewnością minus ten będzie odczuwalny najbardziej przez osoby, które przykładają największą wagę do przyrządzania dań. Zamawiając posiłki w każdej firmie zewnętrznej czy np. jedząc je w restauracji, nie mamy wpływu na to oraz możliwości sprawdzenia jak są przygotowywane. Wybierając jednak renomowane firmy o dobrych opiniach, możemy praktycznie do zera zminimalizować ryzyko niskiej jakości posiłków pudełkowych, gdyż takie firmy szczególnie dbają o swoją renomę. Do minusów może należeć również — szczególnie w mniejszych miejscowość brak firm cateringowych lub ich mały wybór. Często będziemy musieli w takiej sytuacji wybierać spośród ograniczonych opcji, co może być problematyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ