Podstawowe zasady minimalistycznego stylu życia

0
1297
minimalizm
fot. pexels.com

Minimalizm staje się coraz bardziej popularny i powszechny, choć trzeba przyznać, że nadal dla wielu osób jest czymś niedopuszczalnym. Poznaj najważniejsze zasady minimalizmu. Kto wie, może nawet nieświadomie je stosujesz albo zainspirują Cię do pewnych zmian!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/minimalizm-w-sztuce-zycia-czy-potrafisz-to-opanowac/

Być nie znaczy mieć

To zdecydowanie jedna z główniejszych zasad minimalizmu. Wiele osób nie znając swojej pewności siebie czy też w nią nie wierząc – ciągle kupuje materialne rzeczy i gadżety, aby tę wartość zbudować. Tak naprawdę jest to tylko pozorne, bo wartości nigdy nie zbudujemy na rzeczach. Minimalizm to styl i podejście do życia, które wyznaje zasadę, że nie to co mamy ma znaczenie, ale to co jest w nas w środku. Według minimalistycznego podejścia chodzi o to, aby mieć wokół siebie tylko te najpotrzebniejsze rzeczy. 

Minimalizm w głowie

Wiele osób minimalistyczny styl życia tłumaczy jako ilość materialnych rzeczy, które wokół siebie ma lub nie. To tylko jedna strona medalu. Minimalizm oczywiście jak najbardziej dotyczy rzeczy materialnych, ale nie tylko. Odnosi się również do stanu umysłu. Minimalistyczne życie to takie, w którym nie zaprzątamy sobie głowy zbędnymi rzeczami, nie troskamy się rzeczami, na które nie mamy wpływu. To bardzo ważne z perspektywy tego, co ma w nasze życie wnieść minimalizm. O tym przeczytasz poniżej, w kolejne zasadzie.

Minimalizm pomaga czerpać z życia garściami

Wiele osób, zwłaszcza przeciwników minimalistycznego stylu życia może przyznać, że to powyższe zdanie to kompletna bzdura. W jaki sposób minimalizm może być synonimem życia pełnego, maksymalnego, w którym czerpiemy garściami. Żyjąc konsumpcyjnie i hedonistycznie, czyli w przeciwieństwie do minimalizmu sprawia, że tak naprawdę nie umiemy żyć w pełni. Żyjemy za to w błędnym kole zdobywania coraz to nowych rzeczy i w większej ilości. To za to ogranicza nasz umysł i nie pozwala się cieszyć życiem takim, jakie ono jest naprawdę. Z kolei żyjąc minimalistyczne umiemy dostrzec to, o co w życiu tak naprawdę chodzi.

Przeczytaj też: http://www.suplementyzdrowia.pl/minimalizm-jak-i-po-co-zyc-minimalistycznie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ