Profilaktyka zdrowia? Zamiast po tabletki sięgnij po aloes

0
2825
Profilaktyka zdrowia? Zamiast po tabletki sięgnij po aloes

Gdy chcemy uchronić się przed infekcjami wszelkiego rodzaju, chętnie sięgamy po popularne suplementy diety. Zamiast zażywać kolejne tabletki, które nie są obojętne dla naszego zdrowia, zadbajmy o nie racjonalnie i świadomie. Postawmy na aloes, który przyda się nie tylko na etapie wspomagania leczenia schorzeń, ale i jako profilaktyka zdrowotna.

Lecz się naturalnie!

Nadużywanie suplementów diety, co do których składu i działania nie mamy pewności, jest równie niebezpieczne dla zdrowia, co stosowanie antybiotyków przy każdej infekcji. Chcemy zadbać o profilaktykę, wzmocnić swój organizm, poprawić kondycję, więc chętnie sięgamy po reklamowane produkty. Ich wytwórcy zapewniają nas o zbawiennym działaniu, magicznych i cudownych tabletkach, które mogą wręcz wszystko. W składzie wielu suplementów niestety znajdujemy mało wartości, za to dużo chemii i niepotrzebnych związków.

Gdy w grę wchodzi profilaktyka i wspomaganie leczenia, zdecydowanie lepiej postawić na naturalne źródła odżywcze. Rośliny, które są bogactwem wartościowych składników. Pośród nich znajdziemy aloes. Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten sukulent za najbardziej biologicznie czynną roślinę. Znamy około 420 gatunków aloesu, przy czym 20 z nich przypisuje się właściwości lecznicze. To aloes zwyczajny i aloes drzewiasty. Ten pierwszy gości w składzie produktów, które można znaleźć w sklepie NajlepszyAloes.pl.

Substancje lecznicze z miąższu aloesu

Najbardziej wartościowy jest miąższ aloesu, bo to w nim znajdują się substancje o właściwościach leczniczych. Wykazuje je sucha masa miąższu, stanowiąca zaledwie 5%, bo aż 95% to woda. Mimo wszystko ta pozornie niewielka ilość jest wystarczająca, by korzystnie oddziaływać na organizm.

Pośród ponad 75 substancji czynnych w aloesie (według Światowej Organizacji Zdrowia) znajdujemy minerały i szereg witamin. Są wśród nich, między innymi wapń, cynk czy fosfor, a z witamin – C, kwas foliowy i wszystkie z grupy B. Na uwagę zasługuje fakt, że aloes zawiera witaminę B12, co można uznać za ewenement.

Aloes obfituje w substancje o działaniu przeciwzapalnym: kampesterol, bradykinazę i beta-sitosterol. Przeciwbakteryjnie działają fenole, związki siarkowe, lupeol i kwas cynamonowy. Aloes jest w stanie wnikać w głąb ludzkiej skóry, dzięki obecności lignin, których podstawowym składnikiem jest celuloza. Odkażająco działają saponiny, a to dopiero część z długiej listy wartościowych związków obecnych w miąższu aloesu.

Jak działa aloes względem zdrowia?

W aloesie potwierdzono obecność polisacharydu, który jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Zwalcza on skutecznie wolne rodniki, które sprzyjają rozwojowi schorzeń, w tym nowotworowych, oraz odpowiadają za starzenie się organizmu.

Naukowcy przypisują zbawienne działanie mukopolisacharydom, a aloes może pochwalić się zawartością jednego z nich – acemannanu. Mówi się o nim, że jest najsilniejszym immunomodulatorem pochodzenia roślinnego.

Na każdy układ w organizmie

Aloes wspomaga pracę układu pokarmowego, korzystnie wpływa na regenerację tkanek i podnosi odporność organizmu. Czysty miąższ do picia jest polecany przy celiakii oraz nietolerancji mleka krowiego, ponieważ łagodzi objawy charakterystyczne dla tych przypadłości. Z aloesu skorzystają cukrzycy oraz osoby zmagające się z problemami po stronie jamy ustnej.

Jeśli nasza domowa apteczka jest po brzegi wypełniona tabletkami, co do których działania nie mamy żadnej pewności, pozbądźmy się ich. Zróbmy miejsce dla produktów z zawartością aloesu, by zawczasu zadbać o swoje ciało – od zewnątrz i od wewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ