Progresywne soczewki okularowe – kiedy warto w nie zainwestować?

0
1036
Progresywne soczewki okularowe

Okulary progresywne kojarzą się głównie ze starszymi użytkownikami okularów, którzy borykają się z różnymi i zaawansowanymi wadami wzroku. Tymczasem progresywne soczewki do okularów to rozwiązanie, z którego dobrodziejstw korzystać może bardzo szeroka grupa noszących okulary. Jest to o tyle dobra wiadomość, że soczewki progresywne znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, zastępując dwie, a czasem trzy pary okularów oraz zapewniają lepszą jakość widzenia w różnych sytuacjach. Kiedy warto zdecydować się na progresywne soczewki okularowe?

Jak działają okularowe soczewki progresywne?

Soczewki progresywne służą do korekcji presbiopii. Oznacza to w praktyce, że wyposażeni w progresywne soczewki możemy bez problemu odczytać drobny tekst z bliskiej odległości i precyzyjnie widzieć również swoje dalsze otoczenie bez konieczności zmiany okularów. Szkła progresywne do okularów oferują to cenne udogodnienie, dzięki temu, że są one inaczej skonstruowane niż klasyczne jednoogniskowe szkła. Soczewka progresywna składa się z trzech stref korekcji odpowiedzialnych za widzenie na różne odległości. Górna część soczewki zapewnia ostre widzenie na duże odległości, dolna pozwala widzieć wyraźnie w bliży, a strefa środkowa umożliwia dobrą jakość widzenia w średnim dystansie, np. gdy zerkamy na telewizor czy szukamy potrzebnego produktu na sklepowej półce. Najnowszej generacji soczewki progresywne do okularów skonstruowane przez lidera w branży optycznej Seiko zapewniają przy tym komfortowe przenoszenie wzroku między obiektami umieszczonymi w różnych odległościach, widzenie bez zniekształceń na całej powierzchni soczewki oraz nie wymagają długiego czasu adaptacji, czym zniechęcały do siebie starsze konstrukcje soczewki progresywne. Co więcej, nowatorskie progresywne soczewki do okularów Seiko Brilliance można w dodatku spersonalizować, dostosowując je w taki sposób, by zapewniały doskonałe widzenie w czasie często podejmowanych aktywności, np. jazdy samochodem, a soczewki Seiko Prime Xceeddzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii sprawdzą się u osób, u których występują różne wartości korekcyjne w obu oczach.

Kto i kiedy powinien rozważyć okulary progresywne?

Okulary progresywne są przeznaczone osobom, u których pojawiły się pierwsze symptomy prezbiopii. Prezbiopia, określana także jako dalekowzroczność związana z wiekiem, objawia się trudnościami przy widzeniu z bliska, np. podczas odczytywania paragonu czy wiadomości SMS. Prezbiopia jest powszechnym i naturalnym zjawiskiem – każdy z nas, osiągając dojrzały wiek, może jej doświadczyć, ponieważ za pojawienie się trudności przy widzeniu w bliży odpowiadają nieuniknione zmiany w działaniu soczewki wewnątrzgałkowej oka. W okolicy 40 urodzin, a czasem nawet wcześniej, gdy pojawią się pierwsze oznaki prezbiopii, warto zmienić stare okulary na okulary progresywne, by zadbać o lepszą jakość widzenia i swój komfort. Progresywne okulary powinny więc rozważyć osoby dojrzałe, dla których ważna jest precyzja widzenia bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności. Soczewki progresywne to idealne rozwiązanie dla kierowców, wykładowców, ale i pracowników biurowych. Okulary progresywne ułatwiają zresztą nie tylko realizację zawodowych zadań, czynią nas sprawniejszymi podczas każdej, nawet najzwyklejszej czynności, np. porządków domowych, gwarantując ostre widzenie na każdą odległość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrobne akcesoria kosmetyczne
Następny artykułBadania RTG – główne zasady bezpieczeństwa
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ