Przeszczep włosów metodą fue artas

0
2511

Włosy to jeden z największych atutów urody zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Czasami ich kondycję i zdrowie pozostają jednak w bardzo złej formie. Włosy są suche i matowe, tracą sprężystość i blask, wyglądają po prostu fatalnie. Z wieloma tego typu problemami można sobie jednak poradzić systematycznym stosowaniem odpowiednich produktów do pielęgnacji. Czas i regularność przyniosą poprawę. Co innego utrata włosów zwana po prostu łysieniem. To problem wymagający niejednokrotnie konsultacji z lekarzem trychologiem, który specjalizuje się w ocenie stanu zdrowia włosów. Może bowiem się okazać, że bez podjęcia odpowiedniego leczenia łysienia, będzie ono jeszcze bardziej postępować.

Transplantacja włosa

Pierwsza wizyta u trychologa poświęcona jest na zebranie dokładnego wywiadu medycznego, który pozwoli postawić lekarzowi diagnozę. Aby przeszczep włosów mógł mieć miejsce, lekarz musi wiedzieć czy będzie to skuteczna metoda w przypadku konkretnego pacjenta. Zbierając wywiad medyczny pacjent zostanie zatem zapytany o historię łysienia, oraz to czy ten problem występował u innych członków rodziny. Poza tym cennymi informacjami dla trychologa są te, które dotyczą stylu życia, codziennych stresorów związanych z pracą albo sprawami prywatnymi, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, sposobu odżywiania się i odpoczynku. Wszystkie te czynniki mają bowiem niebagatelny wpływ na zdrowie włosów.

Przeszczep fue artas

Jeżeli lekarz oceni, że przeszczep włosów będzie odpowiednią metodą leczenia dla danego pacjenta, pozostanie tylko ustalenie czy nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych do poddania się temu zabiegowi. Transplantacja włosa wymaga bowiem wcześniejszej wizyty u kardiologa, którym musi ocenić czy taki zabieg nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla układu krążenia pacjenta. Gdy pacjent otrzyma od niego zielone światło, pozostanie już tylko umówić się na termin.

Czym jest przeszczep fue artas

Nowoczesne kliniki trychologiczne przeprowadzają przeszczep włosów przy użyciu robotów medycznych, dzięki czemu jest on znacznie mniej inwazyjny, pacjent szybciej wraca do pełnej sprawności. Zatem warto szukać takich miejsc, które prowadzą transplantację włosów metodą fue artas. Tak przeprowadzony zabieg przynosi doskonałe rezultaty, które są widoczne już kilka tygodni po jego zakończeniu. Zatem pacjent musi uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć ostateczny efekt transplantacji włosów. Z pewnością będzie on zadowolony i na nowo poczuje wiarę w to, że może odzyskać swoje włosy, a co za tym idzie, czuć się lepiej ze swoim wyglądem.

[Głosów:4    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy należy stosować suplementy diety?
Następny artykułNajczęstsze powikłania po anginie
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ