Psycholog online – czy warto?

0
1453
Psycholog online

Ostatnimi czasy coraz bardziej na popularności zyskują usługi psychologów online,
a wraz z rosnącym rozgłosem pojawia się coraz więcej dyskusji na temat tego,
czy jest to gra warta świeczki. Jakie są zalety terapii u psychologa online?
Gdzie skorzystać z usług konsultacji internetowej? Czy taka terapia ma w ogóle sens?

Jakie są plusy korzystania z psychologa online?

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą zaletą usług psychologicznych online jest zachowanie anonimowości. Nie musisz podawać nazwiska, jeśli tego nie chcesz, dlatego nikt nie dowie się, że korzystałeś z porad specjalisty dopóki sam o tym nie powiesz. Nie wpadniesz też na nikogo, kogo nie chciałbyś spotkać w poczekalni, ponieważ wszystko odbywa się w odpowiednim dla ciebie miejscu, a tym samym cała wizyta staje się komfortowa. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że termin terapii można wybrać samemu i dopasować do własnych potrzeb, bez tracenia czasu na dojazd do specjalisty oraz powrót do domu. Dla osób, które zmagają się z otwarciem się przed kimś, szczególnie w nowych miejscach, to również wygodniejsza opcja, ponieważ mogą odbyć sesję u psychologa internetowo we własnych czterech kątach, w których czują się najpewniej. To samo dotyczy osób z lękami społecznymi lub po prostu osób, które nie chcą ruszać się z domu – to ty decydujesz o miejscu, w którym czujesz się najpewniej i masz nad tym pełną kontrolę. Warto też wspomnieć, że dostęp do usług psychologa online jest natychmiastowy – wystarczy wejść na stronę www i zalogować się do konta, które dostępne jest całodobowo. Po zalogowaniu jesteś w stanie od razu wybrać eksperta, z którego usług chciałbyś skorzystać.

Jak znaleźć terapeutę online?

W dobie Internetu nietrudno znaleźć serwisy, które oferują pomoc psychologa online, jak i wielu innych terapeutów, którzy będą w stanie pomóc z problemem, którym się borykasz. Jedną z takich stron jest Avigon. Rezerwacja wizyty u psychologa na stronie Avigon jest bardzo prosta i szybka, a w celu rejestracji należy podać adres e-mail.  Następnie wystarczy, że wybierzesz psychologa, do którego chcesz się udać i termin terapii oraz opłacisz zarezerwowaną wizytę online i gotowe! Wizyty odbywają się w bezpieczny sposób, ponieważ łącze videoterapii jest szyfrowane, a o samym terminie  może przypomnieć ci SMS, jeśli dodatkowo podasz numer telefonu. Każdy psycholog, jak i inny specjalista, posiada widoczną opinię, którą możesz sprawdzić umawiając się na terapię, a po samej konsultacji możesz samodzielnie ocenić jakość usługi.

Chciałbyś skorzystać z pomocy eksperta w rozwikłaniu twoich problemów? Terapia
u psychologa online to jedna z opcji wartych uwagi, szczególnie, gdy nie tak bardzo zależy ci na bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Dzięki terapii online zaoszczędzisz czas na dojazdy i komfortowo odbędziesz konsultację we własnym domu, zachowując anonimowość. Warto spróbować takiej metody leczenia, zwłaszcza, gdy boisz się zostać zauważonym w gabinecie lekarskim, dlatego nie zwlekaj, jeśli szukasz pomocy – psycholog online może okazać się trafnym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWaporyzator przenośny – jaki wybrać?
Następny artykułLaserowe odmładzanie twarzy
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ