Rozdwajające się paznokcie – problem wielu ludzi

0
3329

Piękne i zadbane paznokcie to marzenie nie wielu pań. Niestety nie poświęcanie im odpowiedniej uwagi wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują może skutkować pogorszeniem ich stanu, co prowadzi do zmiany zabarwienia płytki czy nawet rozdwajania się paznokci. Jeśli Twoje paznokcie wołają o pomoc to musisz na chwilę zrezygnować z wykonywania najbardziej wyszukanych zdobień, kosztem zaoferowania im tego, czego od Ciebie oczekują. Zlokalizuj przyczynę problemu i znajdź dla niej rozwiązanie. Możesz być pewna, że Twoje paznokcie odwdzięczą Ci się doskonałym stanem i nienagannym wyglądem.

Przyczyny rozdwajania się płytki

W pierwszej kolejności musisz sprawdzić, gdzie tkwi problem. Rozdwajanie się paznokci to zazwyczaj uszkodzenia w strukturze kreatyny, która jak każdy z nas wie – jest głównym budulcem paznokci. Jak nietrudno się domyślić, główną przyczyną problemu jest najczęściej zła dieta, przez co organizmowi brakuje niezbędnych mu witamin i minerałów. Równie dobrze rozdwajanie się płytki paznokcia może powodować nieodpowiednia pielęgnacja lub systematyczne bliskie spotkania z różnego rodzaju środkami chemicznymi. Pamiętaj, że zawsze w momencie gdy używasz detergentów powinnaś mieć na dłoniach rękawiczki, które ochronią je przed szkodliwymi substancjami, jakie są w nich zawarte. Problemy z płytką mogą przysporzyć również choroby, takie jak dna moczanowa lub schorzenia układu krążenia, jednak są to niezwykle rzadkie przypadki, które dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

Jak temu przeciwdziałać?

Nie możemy pozostać obojętni wobec tego, że nasze paznokcie wołają o pomoc. Trzeba podjąć odpowiednie środki, aby całkowicie pozbyć się problemu. Rozdwajające się paznokcie to problem wielu z nas, dlatego z całą pewnością nie trzeba się go wstydzić.

Zacznij od zmiany diety. Dostarcz organizmowi odpowiednio duże pokłady witaminy E, A i C, a także witamin z grupy B i pożądanych przez niego minerałów. Co jeść, aby nasze paznokcie lepiej wyglądały? Przede wszystkim marchewkę, wątróbkę wieprzową, pełnoziarniste pieczywo, jaja, a także ser biały i nabiał. Nie unikaj także warzyw strączkowych, porzeczek, kapusty czy pomidorów.

I pamiętaj: jesteś tym co jesz. Wszystko co trafia na Twój talerz wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci, a także całego ciała. Zwracaj uwagę na to jak się odżywiasz, gdyż złą dietą możesz wyrządzić sobie ogromną krzywdę, której skutki będą trudne do usunięcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDom spokojnej starości
Następny artykułCo zamiast fitnessu?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ