Salonowe kosmetyki profesjonalne do włosów – w czym lepsze od drogeryjnych?

0
2316
Salonowe kosmetyki profesjonalne do włosów

W telewizji, radiu czy Internecie – w wielu miejscach możemy usłyszeć, że warto sięgać po kosmetyki specjalistyczne do włosów, gdyż tylko takie będą w stanie sprostać naszym najśmielszym oczekiwaniom. W szczególności wtedy, gdy będą kupowane w salonach fryzjerskich i dobierane pod okiem doświadczonego fryzjera.

Różnica między produktami drogeryjnymi, a salonowymi

Podstawowa, można by rzec, że jedyna różnica, jaka trwale klasyfikuje kosmetyki profesjonalne do włosów kupowane w salonie fryzjerskim od tych nabywanych w drogerii wynika ze składu. Najlepiej zauważalne jest to na przykładzie farb trwale koloryzujących. Produkty od fryzjera wykazują się mniejszą zawartością amoniaku niż te z drogerii. Dlaczego tak jest? Powód jest bardzo prosty. Klient kupujący farbę z pobliskiego sklepu oczekuje, że uzyska ten sam kolor, co modelka na opakowaniu. Aby tak się stało, konieczna jest duża ilość amoniaku. W salonie to fryzjer obserwuje proces koloryzacji, w zależności od potrzeb i właściwości – skracając lub wydłużając całą czynność.

Powierzając się w opiekę doświadczonych osób, możemy mieć pewność, że wykorzystują jedynie kosmetyki profesjonalne do włosów, których formuła z jednej strony zapewni skuteczność i możliwość uzyskania oczekiwanego efektu, z drugiej zaś – bezpieczeństwo. Wybierane po konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie, który na podstawie oceny kondycji i potrzeb włosów, będzie w stanie dobrać idealne, spełniające wszystkie, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Opakowanie? Zapach? A może działanie?

Kupując https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow-420.html kosmetyki profesjonalne do włosów możemy mieć pewność, że są one najwyższej jakości, czego nie można powiedzieć o masowych produktach ze sklepów kosmetycznych, których gatunkowość w wielu sytuacjach pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie ich producenci więcej uwagi wkładają w opakowanie i zapach, które ma zachęcić do zakupu niż skuteczność działania. O kampaniach reklamowych już nie wspominając, czego nie można powiedzieć o produktach salonowych, gdzie minimalistyczna, wręcz ascetyczna forma może nie skłonić do zakupu.

Czy drogeryjne kosmetyki to samo zło?

Choć skuteczność działania produktów wykorzystywanych w salonach fryzjerskich nie pozostawia pola do dyskusji to jednak warto nadmienić, że wielu czołowych producentów coraz częściej wypuszcza na rynek serię kosmetyków profesjonalnych do włosów do zastosowania domowego. I choć efekty utrzymują się krócej to jednak wykazują się podobnym działaniem i są zwykle nieco tańsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ