Serum do twarzy – właściwości i zasady stosowania

0
2572
Serum do twarzy – właściwości i zasady stosowania

Każda kobieta czuje się lepiej, kiedy jest zadowolona ze swojego wyglądu, zwłaszcza mimo upływającego czasu. Z każdym rokiem się starzejemy. To naturalne. Możemy jednak zadbać o siebie. Twarz nie musi być pokryta polem zmarszczek, szczególnie kiedy mamy 40 czy 50 lat. W nierównej walce z wiekiem pomoże nam pewien kosmetyk, a jest nim serum Revitalift.

Serum do twarzy – o co tu chodzi?

Serum do twarzy różni się od kremu tym, że działa intensywniej, ma lżejszą konsystencję i większe stężenie substancji aktywnych. Można je stosować na dzień, na noc, codziennie lub jako czasową kurację. Nie powinno być jednak nakładane bez przerwy. Serum często polecane jest kobietom dojrzałym, które chcą odmłodzić i pobudzić skórę. Nie oznacza to jednak, że młodsze panie nie mogą z takich kosmetyków korzystać. Wystarczy jedynie, że dobiorą serum ze składem, który opowiada ich wiekowi oraz kondycji skóry.

Serum można stosować na dwa sposoby. Pierwsza sytuacja, kiedy warto po nie sięgnąć, to nasilony problem ze skórą. Wówczas używamy serum rano i/lub wieczorem pod krem (będzie to pierwsza warstwa po oczyszczeniu twarzy). Trzeba jedynie pamiętać o zachowaniu przynajmniej 10-minutowej przerwy między aplikacją kosmetyków. Natomiast drugi ze sposobów to stosowanie serum zamiast kremu (przy wyjątkowo wymagającej cerze). Wtedy sięgamy po preparat zarówno rano, jak i wieczorem.

Oczywiście serum sprawdzi się także jako dopełnienie pielęgnacji przed sylwestrem, ślubem czy służbowym wystąpieniem. Ogólnie zalecane jest organizowanie 3-tygodniowych kuracji kilka razy do roku, w momentach, kiedy nasza skóra najbardziej tego potrzebuje.

Z drugiej strony serum nie jest dobrym pomysłem, jeżeli buzia jest podrażniona albo odzyskuje swój normalny wygląd po zabiegach kosmetycznych. W takich przypadkach stężenie składników aktywnych może wzmagać podrażnienie. Na serum, jak i na inne kosmetyki, muszą uważać alergicy. Sprawdzajmy więc, czy produkt, który nas interesuje, nie ma w swoim składzie elementów wywołujących u nas uczulenie. Poza tym unikajmy specyfików, które mają w swoim składzie parafiny, oleje mineralne, silikony, barwniki czy sztuczne substancje zapachowe.

Trzeba też pamiętać, że serum powinno być stosowane na oczyszczoną skórę. Warto nakładać je delikatnymi ruchami, nie można przy tym naciągać i pocierać skóry. Wystarczy jedynie wklepywanie opuszkami palców.

Serum Revitalift – dobre i sprawdzone

Jednym z cenionych produktów jest serum Revitaift od firmy L’Oreal. Działa ono  przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Skóra jest wygładzona i ujędrniona. Można to poczuć i zobaczyć bezpośrednio po użyciu. Badania pokazały, że po czterech godzinach zwiększa się napięcie (o 38 proc.) oraz ujędrnienie (o 16 proc.) skóry. Natomiast po czterech tygodniach stosowania różne typy zmarszczek (poziome, pionowe, wokół fałd nosowo-wargowych) ulegają redukcji.

Serum Revitalift zawiera adenozynę, czyli składnik aktywny o właściwościach zapobiegających starzeniu, oraz fibrelastyl – kompleks, który zwiększa i wzmacnia sieć włókien elastyny. Ponadto kosmetyk jest wydajny i szybko się wchłania. Nadaje się też pod makijaż.

Godne pochwały jest też to, że serum Revitalift pobudza ładnym zapachem i łatwo się je aplikuje. Przy czym produkt powinien być stosowany rano i wieczorem. Rozprowadzamy go opuszkami palców na całej twarzy i delikatnie wmasowujemy. Dobrze jest nałożyć serum przed kremem na dzień lub na noc.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ