Skuteczny środek na wszy i gnidy – jaki wybrać?

0
1345
Skuteczny środek na wszy i gnidy

Wydawać by się mogło, że ludzie już dawno poradzili sobie z wszawicą, jednak ta choroba cały czas występuje. Gnidy we włosach najczęściej można znaleźć u dzieci, ale tak naprawdę zarazić się można wszędzie i to niezależnie od wieku czy stylu życia. Na szczęście na rynku dostępne są preparaty, które pomagają już w kilkadziesiąt minut pozbyć się wszy. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Czym jest chemiczne usuwanie wszy?

Jeszcze do niedawna najczęstszym sposobem usuwania wszy było ich mozolne wyczesywanie z włosów. Taka metoda może przynieść pozytywne efekty, jednak wymaga czasu, determinacji i cierpliwości, której dzieciom często brakuje. Skuteczny środek na wszy i gnidy sprawi, że cały proces odbędzie się w zaledwie kilkadziesiąt minut. Dzieje się tak dlatego, że działa on na dwóch poziomach jednocześnie. Po pierwsze zabija (poprzez zaduszenie) dorosłe osobniki i nimfy, a po drugie odrywa gnidy od nasady włosów, dzięki czemu można szybko je usunąć i uniknąć wyklucia się kolejnych pasożytów.

Jak korzystać z preparatów na wszy?

Co jest potrzebne, by szybko i skutecznie pozbyć się wszy? Oczywiście niezbędny jest preparat na wszy oraz gęsty grzebień, który przeważnie dołączany jest do zestawu ze specyfikiem. Niezwykle ważne jest to, aby zapoznać się z informacjami znajdującymi się na ulotce i przestrzegać instrukcji. Część produktów, w tym Parasidose, jest bezpiecznych nawet dla małych dzieci. W dodatku jako jedyny na rynku zawiera BIOCOCIDINE® – substancję, która powoduje zablokowanie układu oddechowego wszy i ich uduszenie. Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz astmatyków. Działa błyskawicznie, ponieważ zabija wszy i gnidy w ciągu 15 minut od zastosowania.

Przeważnie proces pozbycia się wszy przy pomocy specjalnego środka jest niezwykle prosty. Na mokre rozczesane włosy równomiernie nakładamy preparat, a po określonym czasie spłukujemy. Aby usunąć gnidy we włosach, konieczne może być posłużenie się małym grzebieniem z zębami rozmieszczonymi bardzo blisko siebie. Jest to jednak wyjątkowo proste, bo preparat rozpuszcza spoiwo, jakim wszy mocują swoje jaja do włosów.

Cały zabieg można przeprowadzić samodzielnie, ale w przypadku dzieci konieczna jest obecność rodzica. Specyfik nie może dostać się do oczu, a nałożony na rany lub zadrapania może powodować pieczenie, które niekiedy jest wyjątkowo nieprzyjemne. Takie sytuacje jednak nie zdarzają się często i mogą wystąpić wtedy, gdy wszawica jest bardzo zaogniona.

Czy leczenie trzeba powtarzać?

Gdy dzieci zarażają się wszawicą w szkole, to choroba może powracać. Warto wtedy zwrócić uwagę na ten problem osobom prowadzącym placówkę, dzięki czemu zostaną wprowadzone środki zapobiegawcze i leczenie wszystkich uczniów. Skuteczny środek na wszy i gnidy we włosach jest w stanie poradzić sobie z wszawicą już podczas pierwszego użycia, szczególnie jeśli stan choroby nie jest bardzo zaawansowany.

Leczenie wszy wymaga użycia specjalnego specyfiku. Taki zabieg działa na długo i jest skuteczny w zdecydowanej większości przypadków. Niekiedy jednak należy zastosować go dwa razy, w odstępach od 7 do 10 dni, wraz z czesaniem mokrych włosów za pomocą grzebienia o drobnych zębach, aby pozbyć się gnid we włosach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOd czego zależy odporność u dzieci?
Następny artykułNa czym polega artroskopia kolana?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ