Spinki i gumki do włosów – modne akcesoria

0
1755
gumka do włosów

Na rynku istnieje niezliczona ilość spinek i gumek do włosów. Za ich pomocą można wyczarować wiele efektownych fryzur. Ale czy wszystkie ozdoby są bezpieczne, a może warto nosić tylko rozpuszczone włosy, by uniknąć zniszczeń? Czym kierować się podczas wyboru?

Gumki do włosów, które nie szkodzą?

Zdecydowanie najlepszym wyborem są szersze gumki, bez łączeń. Takie gumki nie odkształcają naszych włosów oraz co najważniejsze nie wyrywają ich. Dzięki nim stworzymy luźnego koka jak i fantazyjny kucyk. Ostatnio bardzo popularne stały się gumki-sprężynki. Jest to jak najbardziej dobry wybór. Gumki-sprężynki mają wiele zalet. Zawsze możemy je nosić przy sobie, ponieważ umieszczając je na nadgarstku, są ciekawym dodatkiem. Na włosach prezentują się fajnie oraz nie niszczą włosów. Dostępne są w wielu kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Niewskazane są cienkie gumki a’la recepturki. Ten rodzaj gumek sprawia trudność podczas założenia jej na włosy jak i podczas zdjęcia. Włosy mają tendencje do wplątywania się w takie gumki, przez co tracimy ich sporą ilość. Podobne działanie mają gumki, które na środku mają metalowe łączenie. Takie łączenia niszczą włosy, w niektórych przypadkach mogą nawet je przeciąć.

 Spinki i gumki do włosów - modne akcesoria

Spinki do włosów – nosić czy nie?

Gdy już wiemy, które gumki nie szkodzą, przyszedł czas na spinki. Niewskazane są wszelkie metalowe ozdoby do włosów. Dlaczego? Ponieważ mogą powodować uszkodzenia włosów. Poza tym spinki metalowe sprawiają, że włosy stają się mniej sprężyste i elastyczne, a w wyniku tego są bardziej podatne na złamania.

Kolejną wadą jest to, że szarpią włosy i niszczą ich strukturę. Każdy z nas zna klasyczne metalowe wsuwki do włosów, będąc dzieckiem bardzo często się je wykorzystywało, również nasz babcie tworzyły fryzury, z ich pomocą. Czy to dobre rozwiązanie? Absolutnie, ostre krawędzie nie tylko niszczą włosy, ale mogą również poranić skórę głowy.

Jakie spinki używać? Najbezpieczniejsze są spinki plastikowe. Łatwiej je zdjąć z włosów, mają specjalne obłe krawędzie, które nie niszczą włosów.

Przeczytaj też: Pędzle do makijażu – niezbędne akcesoria każdej kobiety

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ