Sposoby na rozchodzenie butów, aby pasowały idealnie!

0
1149
buty
fot. pexels.com

Też tak masz, że czasem zakupione buty mimo, że mają twój rozmiar, to są jakby przyciasne i niewygodne? Może to oznaczać, że są nierozchodzone. Sprawdź, co możesz zrobić, aby nowe buty były wygodniejsze i nie obcierały, czyli prościej mówiąc poznaj sposoby na rozchodzenie nowego obuwia!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-rozchodzic-buty/

Kiedy rozchodzenie butów nie sprawdzi się?

Te kilka sposobów, które Ci przedstawimy na rozchodzenie butów, nie zawsze się sprawdzą. Niestety nie chodzi tutaj o to, że te metody nie działają. Kwestia tego, że buty mogą być niewłaściwie dobrane, czyli zwyczajnie – za małe. Wówczas nawet najlepsza metoda na rozchodzenie butów nie sprawdzi się.

Sposoby na rozchodzenie butów

Najskuteczniejszym sposobem na rozchodzenie butów jest chodzenie w nich po domu. To bardzo ważne, aby przed pierwszorazowym założeniem obuwia, najpierw założyć go na nogi i chodzić po domu. Nowe buty z reguły obcierają, a też mogą powodować ucisk i ból – będąc w domu, możemy je zdjąć, a na zewnątrz niekoniecznie. Dlatego tak ważne jest chodzenie w butach po domu, a nie od razu zakładanie ich na zewnątrz. W butach można chodzić zarówno na gołą nogę, jeśli np. są to pantofle, ale równie dobrze z cienką skarpetką (lub tradycyjną, jeśli chcemy rozchodzić buty masywniejsze). Wówczas zwyczajnie szybciej je rozchodzimy i będziemy mogli chodzić w nich bardziej swobodnie.

Skuteczną metodą na rozchodzenie butów jest wypchanie ich papierem. Dzięki temu wewnętrzny kształt butów jest lekko rozpychany, co sprawi, że łatwiej będzie nam dopasować nogę i swobodnie chodzić.

Pamiętaj, że rozchodzanie butów nie sprawdzi się wówczas, gdy kupisz złe buty. Nie chodzi tu tylko o za mały rozmiar butów, a o ich jakość. Najlepiej sprawdzają się buty skórzane i to je w łatwy sposób można rozchodzić. Buty ze sztucznych materiałów nawet mimo rozchodzenia mogą uwierać i nie spełniać swojej roli. Warto o tym pamiętać oraz zadbać o to, aby zakupione buty nie były w znaczny sposób za małe, nie obcierały aż tak mocno i nie były niesamowicie niewygodne. Wówczas nawet najlepsze ich rozchodzenie może się nie sprawdzić.

Przeczytaj też: http://www.headset.pl/moje-dziecko-gra-w-minecrafta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ