Spray do nosa dla dzieci – skuteczny środek do walki z katarem

0
1012
Spray do nosa dla dzieci – skuteczny środek do walki z katarem

Kichanie i katar to jedne z najczęstszych przypadłości, jakie pojawiają się u najmłodszych. Zazwyczaj oznaczają one niegroźne przeziębienie lub lekkie osłabienie organizmu, jednak uniemożliwiają pociechom normalne funkcjonowanie. Spray dla dzieci na katar stanowi szybkie i bezpiecznie rozwiązanie tego problemu. Kiedy warto po niego sięgać i jaki preparat wybrać, by był on bezpieczny dla malucha?

Zatkany nos i kichanie

Jeśli dziecko ma katar, wystarczy użyć odpowiedniego preparatu, takiego jak spray do nosa dla dzieci na katar, który bazuje na łagodnych i naturalnych składnikach. Pomaga on delikatnie udrożnić górne drogi oddechowe, odbudowuje śluzówkę i sprawia, że maluchowi łatwiej się oddycha. Jest to niezwykle pomocna metoda w przypadku uciążliwych, gęstych wydzielin, których trudno jest się pozbyć przy standardowym wydmuchiwaniu nosa.

Spray dla dzieci na katar jest środkiem doraźnym – oznacza to, że nie leczy on choroby. Warto o tym pamiętać, ponieważ często daje on spektakularne efekty, jednak w przypadku nawracających infekcji nie jest odpowiedzią na problem. W takiej sytuacji należy zasięgnąć opinii lekarza i rozpocząć walkę z faktyczną chorobą. Spray do nosa można stosować jako wsparcie leczenia i produkt, który umożliwi dziecku wykonywanie codziennych czynności w normalny, komfortowy sposób.

Kiedy używać sprayu dla dzieci na katar?

Niekiedy rodzice obawiają się, że częste stosowanie środków, które mają na celu rozcieńczenie śluzu, spowoduje „przyzwyczajenie się organizmu”. Taki stan nie pojawia się w przypadku sprayów do nosa, a jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to czas używania takiego specyfiku. Niektóre z preparatów mogą bowiem powodować podrażnienie śluzówki przy kilkutygodniowym notorycznym stosowaniu. Koniecznie trzeba zatem czytać za każdym razem ulotkę, która dołączana jest do produktu.

W większości przypadków spray dla dzieci na katar można używać za każdym razem, gdy pociecha ma trudności z pozbyciem się wydzieliny z nosa i to niezależnie od tego, czym jest ona spowodowana. Taki produkt może być zatem niezwykle pomocy jako wsparcie podczas leczenia przeziębienia czy grypy. Stosować go można kilka razy w ciągu doby – będzie więc świetnie się sprawdzał, gdy zostanie podany dziecku tuż przed snem, ponieważ umożliwi spokojne zaśnięcie i zregenerowanie sił.

Jaki spray do nosa wybrać?

Spray dla dzieci na katar musi być stworzony z delikatnych, niedrażniących składników. Dla przykładu w Apicold® propo spray do nosa znajduje się propolis, który znany jest ze swojego przeciwbakteryjnego działania. Warto wiedzieć, że niektóre spraye do nosa mogą uzależniać (np. takie, które powstają na bazie substancji xylometazolin). Apicold® propo spray do nosa nie uzależnia, a jego dobroczynne działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami. Udowodniono m.in. że działa bakteriobójczo* na:

  • Streptococcus pneumoniae (dwoinka zapalenia płuc – pneumokok) w 100%
  • Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej) w 95%
  • Haemophilus influenzae (tzw. pałeczka „grypy”) w 100%

Podczas wyboru sprayu do nosa dla dzieci warto kierować się jedną zasadą – im mniej zagadkowych związków jest w nim umieszczonych, tym można go traktować za bezpieczniejszy i odpowiedni dla maluchów. W razie wątpliwości zawsze można również poprosić o opinię pediatrę.

* Raport z badań: Ocena działania przeciwdrobnoustrojowego preparatu Apicold Spray do nosa Propo; Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; 01.2019.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ