Środki łagodzące alergię

0
2789

Trzymaj się w domu, gdy jest bardzo wietrznie. Wiatr niesie pyłki szybko i często z daleka. Nawet jeśli nie masz drzew lub traw w najbliższej okolicy, silny wiatr może pyłki z wielkiej odległości. Pyłek brzozy srebrnej, na przykład, jest bardzo mały i łatwo transportowany na duże odległości wiatrem. Poziom pyłków może być szczególnie wysoki w gorących, suchych, wietrznych dniach.

Zaplanuj dzień wcześniej. Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że będziesz w obszarach o wysokich pyłkach, takich jak parki i ogrody. Ogrody, parki, lasy i łąki to po prostu obszary o najwyższym stężeniu pyłków, więc unikaj ich, kiedy tylko będzie to możliwe. Ale jeśli musisz wziąć udział w imprezie, np. Weselu w ogrodzie na szczycie sezonu pyłkowego, przygotuj się na odpowiedni dzień.

Weź medykamenty alergii z wyprzedzeniem, nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy lub uzupełnić szalikiem głowy, aby zachować pyłki z włosów. Weź lekarstwa na alergie. Istnieje wiele leków przeciw alergii dostępnych bez recepty, takich jak Claritin, ale nadal warto porozmawiać z lekarzem o alergiach. Mogą zasugerować najlepsze leki alergiczne dla Ciebie i wyjaśnić możliwe efekty uboczne. Trzymaj z tym lekarstwa na alergie, aby móc zacząć od razu, gdy objawy zaczną się pojawiać. Zaleca się jednak przyjmowanie leków przeciw alergii, zanim objawy zaczną się pojawiać – idź naprzód z lekarstwem, gdy ilość pyłków jest wysoka lub wiesz, że będziesz cały dzień narażony na dużo pyłków.

umalgosi

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja włosów jesienią
Następny artykułUczulenie i wysypka
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ