Sztuczne rzęsy – krótki poradnik

0
2519

Sztuczne rzęsy stają się dzisiaj coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Dlaczego tak się dzieje? Otóż umożliwiają one szybkie i naprawdę łatwe wydłużenie rzęs. Co ważniejsze – efekt jest naprawdę całkowicie naturalny, chyba że przesadzimy z długością czy makijażem… Warto zatem wypróbować sztuczne rzęsy, jak dokonać zakupu?

Gdzie kupić sztuczne rzęsy?

Przede wszystkim pojawia się standardowe pytanie – w jakim sklepie można kupić sztuczne rzęsy? Otóż odpowiedź jest dość prosta – znajdziemy je w zasadzie w każdej drogerii. Co więcej – możemy także poszukać ich w sklepach Internetowych. Gdzie lepiej jest kupić sztuczne rzęsy i czy marka ma znaczenie?

Na początek lepiej jest wybrać się do sklepu i sprawdzić dokładnie, jak wyglądają takie rzęsy, które nam się najbardziej podobają. Jak zawsze – marka ma pewne znaczenie, jednak nie oznacza to, że najdroższe rzęsy sztuczne będą najlepszym rozwiązaniem. Warto przeczytać różne opinie w Internecie, kto poleca jakie produkty.

Jak wybrać sztuczne rzęsy?

Lecz właśnie – co w zasadzie mamy do wyboru? Otóż przede wszystkim sztuczne rzęsy dzielą się na rzęsy w kępkach oraz na pasku. Każde rozwiązanie ma tutaj swoje plusy i minusy. Rzęsy na pasku zdecydowanie są łatwiejsze w aplikacji, jednak z drugiej strony wyglądają trochę mniej naturalnie. Rzęsy w kępkach – w drugą stronę.

To jeszcze nie wszystko. Trzeba bowiem zdecydować, jaką długość rzęs chcemy, czy mają one już być podkręcone itd. Co istotne – nie starajmy się dobierać tych parametrów do naszego oka, lecz lepiej kierujmy się efektem, jaki chcemy uzyskać. Co także ważne – nie przesadzajmy z długością rzęs!

Zakładane sztucznych rzęs

Jak zakładać takie sztuczne rzęsy? Otóż nie jest to nic trudnego – wystarczy trochę specjalnego kleju i w zasadzie gotowe. Pamiętajmy jednakże o kilku rzeczach. Przede wszystkim zdejmując takie rzęsy delikatnie je odklejajmy a nie wyrywajmy.

Ponadto istnieje wiele specjalnych trików, które pozwolą nam nieco zakamuflować fakt, że rzęsy są sztuczne. Jednym z nich jest pomalowanie na górnej powiece, na linii rzęs, delikatnej czarnej kreski eyelinerem. Pamiętajmy także o tym, że powinnyśmy wcześniej nałożyć tusz na swoje rzęsy – dzięki temu efekt też będzie bardziej naturalny.

Sztuczne rzęsy kupisz w sklepie kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ