Toner do HP 1020 – czy takie wkłady do drukarki są bezpieczne dla zdrowia?

0
966
Toner do HP 1020

Niemalże codziennie mamy do czynienia z drukiem. Ze względu na stosunkowo niższe koszty utrzymania wiele osób prywatnie kupuje sobie modele laserowe. Czy urządzenie wykorzystujące chemiczne środki barwiące na pewno nie ma wpływu na nasze zdrowie? Wyjaśniamy, czy toner do HP 1020 jest bezpieczny!

Każdy środek chemiczny jest potencjalnie groźny. Wkłady do drukarek są wypełnione mieszkankami specjalnych płynów lub proszków barwiących, produkowanych przy udziale niebezpiecznych chemikaliów. Czy kupujesz do swojej drukarki toner do HP 1020? Dowiedz się, czy nie ma on wpływu na Twoje zdrowie!

Czy toner do HP 1020 jest toksyczny?

Części eksploatacyjne do drukarek są produkowane zgodnie z szeregiem zaleceń Unii Europejskiej i nie tylko. Muszą posiadać stosowne certyfikaty, a także spełniać normy środowiskowe. W związku z tym nie oznacza się ich jako toksyczne. Mimo wszystko każdy produkt tego typu zawiera środki chemiczne, dlatego należy stosować je jedynie zgodnie z zaleceniami.

Według producenta toner do HP 1020 (czyli model 12A) stanowi małe zagrożenie dla użytkownika. W przypadku kontaktu z ciałem nie powoduje irytacji skóry. Dostanie się środka do oczu może natomiast wywołać delikatne podrażnienie. Wdychanie oparów emitowanych podczas druku może mieć negatywny wpływ na drogi oddechowe, ale jedynie w przypadku wyjątkowo intensywnej inhalacji, co jest raczej mało możliwe. Połknięcie produktu raczej nie wymaga interwencji lekarza – wystarczy wypić większą ilość wody.

Poprawne korzystanie z tonera do HP 1020 według zapewnień producenta nie powinno stanowić zagrożenia dla zdrowia. Żadne składniki tego produktu nie zostały zaklasyfikowane jako substancje rakotwórcze. Spełniają normy m.in.: Unii Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC) czy Ministerstwa Bezpieczeństwa Zawodowego i Zdrowia Stanów Zjednoczonych (OSHA).

Jak zachować bezpieczeństwo podczas używania tonera do HP 1020?

Oczywiście toner do HP 1020 będzie dla nas i naszych bliskich absolutnie bezpieczny, tylko jeśli będzie prawidłowo wykorzystywany. Z tego względu należy zachować podstawowe środki ostrożności podczas korzystania z drukarki. Gdy akurat drukuje się sporo, warto mimo wszystko oddalić się od urządzenia i zapewnić prawidłową wentylację w pomieszczeniu. Nie zaszkodzi je dokładnie wywietrzyć.

Najbardziej ostrożnym należy być podczas wymieniania tonera do HP 1020 na nowy. Najlepiej jest założyć wtedy rękawiczki. Zużyty toner jest nie śmieciem, a odpadem, który trzeba odpowiednio zutylizować. Puste opakowanie można oddać w punkcie, w którym się go zakupiło, wrzucić do specjalnie oznaczonych koszy albo sprzedać w wyznaczonych punktach skupu.

Wiele osób decyduje się też na zakup proszku/ płynu do regeneracji. Takie wyjście wydaje się niedrogie, ale nie jest zawsze rozsądne. Nieprawidłowe napełnienie pojemnika może doprowadzić nawet do trwałego uszkodzenia urządzenia. Nie ma sensu ryzykować, gdy są lepsze sposoby na oszczędność.

Gdzie kupić toner do HP 1020 w korzystnej cenie?

W Internecie działa kilka sprawdzonych sklepów sprzedających produkty poligraficzne w korzystnych cenach, jak np. serwis www.tonerpartner.pl. W ich ofercie da się znaleźć oryginalny toner do HP 1020 w cenie hurtowej lub wydajne zamienniki wysokiej jakości. Idealnie pasują do tego modelu drukarki, gwarantują dobrą jakość wydruku, a przy tym są absolutnie bezpieczne dla zdrowia. Przy tym rzadziej trzeba je wymieniać, więc mniej wystawia się bezpośredni kontakt z substancją barwiącą. Nie ma sensu narażać swojego zdrowia, dlatego najrozsądniej jest zdecydować się na kupno tonera do HP 1020 jedynie w sprawdzonym miejscu!

Toner do HP 1020 jest określany przez producenta jako niskotoksyczny, ale zawsze należy uważać na produkty tego typu. Najważniejsze, by kupować oryginalne wkłady lub sprawdzone zamienniki. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić, nadal mając na względzie swoje zdrowie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ