Trening personalny – jak wyglądają zajęcia? Podstawowe zalety i efektywność

0
2192
Trening personalny – jak wyglądają zajęcia? Podstawowe zalety i efektywność

Trening personalny jest to trening prowadzony pod okiem wyszkolonego i doświadczonego trenera, który posiada ukończone specjalistyczne kursy lub szkolenia. Podczas treningu trener dobiera w sposób indywidualny do możliwości i potrzeb uczestnika ćwiczenia, a także motywuje do efektywniejszej pracy.

Trening personalny to świetny sposób jeżeli zamierzamy schudnąć, wzmocnić swoje mięśnie i wyrzeźbić ciało lub potrzebujemy popracować nad konkretną partią mięśni. Doskonale sprawdza się po przeszłych urazach lub kontuzjach. Doświadczony trener personalny potrafi często wczuć się w rolę profesjonalnego rehabilitanta i przygotować odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają w szybkim czasie wrócić do formy.

W większości klubów fitness i siłowni istnieje możliwość trenowania z dowolnie wybranym trenerem. Po podjęciu decyzji o trenerze, uczestnik wraz z instruktorem wspólnie umawiają się na treningi w godzinach pasujących dla obu stron.

Na czym polega trening personalny?

Trening personalny doceniany jest głównie za indywidualne podejście do każdego klienta. Trenerzy personalni zanim rozpoczną pierwszy trening z nowym klientem przeprowadzają z nim wywiad, dzięki któremu oceniają możliwości oraz potrzeby uczestnika.  

Podczas treningu instruktor dobiera do określonych potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej właściwy zestaw ćwiczeń. Stale kontroluje i sprawdza poprawność wykonywania ćwiczeń, a także motywuje do efektywniejszej pracy.

W treningu personalnym najważniejszy jest instruktor, to głównie od niego zależy, jakie efekty osiągniemy i czy nie stracimy motywacji do dalszej walki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów personalnych. Sprawdzony trener właściwie przygotuje nam każdy trening, zmotywuje do działania, a także wesprze duchowo.

Trening personalny Poznań to doskonały wybór dla osób chcących skorzystać z zajęć indywidualnych. Każdy trening personalny przeprowadzany w klubie Niku w Poznaniu wygląda inaczej, dzięki temu klienci ćwiczą różne partie mięśniowe, a także unikają męczącej rutyny.

Kto może korzystać z treningu personalnego?

Trening personalny polecany jest dla osób będących w różnym wieku i chcącym zmienić swoje dotychczasowe życie na bardziej aktywne. Z treningu mogą korzystać kobiety i mężczyźni w dobrym stanie zdrowia, jak również osoby z przeróżnymi schorzeniami. Odpowiednio dobrany plan treningowy umożliwia rozpoczęcie pracy nad własnym zdrowiem, sylwetką i samopoczuciem.

Zalety i efekty treningów personalnych

Ogromną zaletą, jaką daje trening personalny Poznań jest dostosowanie intensywności ćwiczeń do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przeciążeń oraz niechcianych kontuzji.

Trening personalny świetnie sprawdza się u osób nie lubiących ćwiczyć samodzielnie. Stała kontrola instruktora oraz jego skuteczne motywowanie do pracy pozwala przynieść ogromne i szybkie efekty. Regularne treningi personalne z każdym kolejnym spotkaniem budują więź pomiędzy osobą ćwiczącą, a instruktorem, dzięki temu uczestnik nie boi się podejmować większych wyzwań. Dodatkowo klient może liczyć na psychiczne wsparcie trenera, a także ma możliwość skorzystania z indywidualnie rozpisanej diety.

Trening personalny Poznań pozwala zbudować masę mięśniową, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić kondycję oraz wydolność. Ponadto umożliwia pozbycie się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenie wagi oraz obwodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ