Tusz do HP Photosmart C3180 – czy wkład do mojej drukarki jest toksyczny? Jak drukować ekologicznie?

0
1002
czy tusz jest toksyczny

W wielu polskich domach znaleźć można niewielkie atramentowe drukarki. Są niezwykle przydatne w życiu codziennym. Często trzeba wydrukować jakiś dokument, listę zakupów czy kolorowanki dla dziecka. Wkłady barwiące są jednak wypełnione środkami chemicznymi. Czy są bezpieczne dla nas i środowiska? Wyjaśniamy czy tusz do HP Photosmart C3180 jest toksyczny!

Wiele osób świadomie stara się zmienić swoje codzienne nawyki w taki sposób, by ich życie było bardziej zdrowe i ekologiczne. Jednym z ważnych kroków jest stopniowe usuwanie z otoczenia wszystkich produktów, które mogą być toksyczne. Co jednak z materiałami poligraficznymi, które są wytwarzane przy użyciu groźnych chemikaliów? Dowiedz się, czy tusz do HP Photosmart C3180 jest bezpieczny dla zdrowia i natury!

Czy tusz do HP Photosmart C3180 jest groźny dla zdrowia i środowiska?

Podczas produkcji wkładów do drukarek firmy muszą spełnić szereg wymagań oraz uzyskać określone atesty. Z tego względu tusz do HP Photosmart C3180 jest uznawany za potencjalnie mało toksyczny. Oczywiście, w pewnych sytuacjach może stanowić zagrożenie dla człowieka lub środowiska. Kontakt substancji ze skórą nie powinien powodować żadnych reakcji. Jeśli dostanie się do oczu, należy je przemyć wodą. Połknięcie niewielkiej ilości nie jest niebezpieczne i w takiej sytuacji zaleca się wypicie większej ilości wody, by rozcieńczyć substancję w żołądku. Ryzykowne może być wdychanie oparów z barwnika, ale tak drobne urządzenie nie produkuje ich w takiej ilości, by mogły być szkodliwe dla zdrowia.

Czy korzystanie z tuszu do HP Photosmart C3180 jest bezpieczne dla środowiska? Model tego urządzenia jest już jednym ze starszych. HP tak jak inne przedsiębiorstwa stara się dostosować się do zmieniających dyrektyw i zapewnia swoich klientów o tym, że proces produkcji a także same artykuły są bardziej ekologiczne. Wkłady nowej generacji są z pewnością o wiele bezpieczniejsze.

Jak ekologicznie korzystać z tuszu do HP Photosmart C3180?

Domowa drukarka może być używana w ekologiczny sposób. Nie każdy może czy chce zrezygnować z takiego urządzenia. Atramentowe wkłady są dość drogie, a do tego mało wydajne. Dla przykładu, kompatybilny tusz do HP Photosmart C3180 o numerze 338 kosztuje ok. 150 zł za 11 ml, czyli ok. 480 stron druku. Załóżmy, że drukuje się średnio ok. 10 stron dziennie. Wtedy należy dokupić wkład ok. 5 razy w roku. Produkujemy w ten sposób aż 5 kłopotliwych odpadów. Pusty kartridż należy bowiem obowiązkowo oddać/odesłać do sklepu, w którym się go zakupiło lub wyrzucić do odpowiedniego pojemnika (można je znaleźć m.in. w centrach handlowych).

Najekologiczniej jest kupować większe wkłady, które wystarczają na dłużej. Te są jednak bardzo drogie, ponieważ kosztują nawet prawie 200 zł. Rozwiązaniem jest zakup w cenach hurtowych. Wtedy oszczędza się średnio ok. kilkanaście złotych. Jeszcze korzystniejszym wyjściem jest kupno zamiennego tuszu do HP Photosmart C3180. Są to kartridże idealnie pasujące do urządzenia, gwarantujące bardzo zbliżoną jakość wydruku. Jeśli kupuje się je ze sprawdzonych miejsc, ma się pewność, że zostały wyprodukowane w ekologiczny sposób. Są absolutnie bezpieczne dla sprzętu, a także użytkownika.

Skąd zamawiać tusz do HP Photosmart C3180?

Produkty poligraficzne można wygodnie zamówić przez Internet. Od kilku lat z powodzeniem działają sprawdzone, profesjonalne serwisy, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie znaleźć można oryginalny tusz do HP Photosmart C3180 w hurtowej cenie, a także świetnej jakości wkłady zamienne. Kupując kartridże w takim miejscu możesz sporo zaoszczędzić! Dzięki temu możesz bardziej ekologicznie korzystać z drukarki. Przy tym masz pewność, że zakupione produkty zostały wyprodukowane w przyjazny dla środowiska sposób. Wszystkie tusze do HP Photosmart C3180 są dokładnie badane, dlatego są absolutnie bezpieczne też dla Twojego zdrowia.

Przestań przepłacać za wkłady do drukarki! Wybierz tańsze, bardziej wydajne alternatywy, by zmniejszyć ilość produkowanych odpadów. Przekonaj się jak łatwo możesz zadbać o środowisko, kupując zamienny tusz do HP Photosmart C3180!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ