Uczulenie i wysypka

0
2216

Badanie skóry. Po rozmowie z Tobą i uzyskaniu historii, alergolog prawdopodobnie przeprowadzi test skórny w celu ustalenia, co powoduje alergię. Podczas badania na skórze na skórze umieszcza się kilka potencjalnych alergenów, czasem z niewielkim naciągnięciem skóry. Po około 20 minutach, jeśli jesteś uczulony na substancję, pojawi się czerwony, swędzący guzek. Oznacza to uczulacza, że ​​ta substancja powoduje alergię, a on odpowiednio cię traktuje.

Jeśli to konieczne, weź test krwi. Czasami alergolog będzie również zamówić test alergiczny krwi. Może to być spowodowane tym, że jesteś na lekach, które mogłyby uszkodzić test skóry, masz stan skóry lub alergolog może po prostu chcieć potwierdzić alergię na innym badaniu. Badania krwi są zazwyczaj wykonywane w laboratorium i trwają kilka dni, aby uzyskać wyniki.

Pobierz recepty na lek EpiPen. Nawet jeśli Twoja reakcja nie była ciężka, powinieneś zapytać alergistę o receptę na EpiPen. Twoje objawy mogą być gorsze przy następnym napadzie, a posiadanie EpiPen w okolicy może z łatwością ocalić twoje życie.

bodyandmind

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚrodki łagodzące alergię
Następny artykułKiedy przeprowadzić badania kontrolne?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ