W jakim wieku udać się z dzieckiem do ortodonty?

0
2278

W ostatnim czasie bardzo wiele dzieci ma problem z krzywym uzębieniem. Coraz częściej zdarza się, że taka wada zgryzu powoduje wiele różnych dolegliwości. Jednak bardzo często rodzice bagatelizują ten problem i nie zabierają dziecka do ortodonty. Jest to duży błąd, który może powodować wiele problemów w dorosłym życiu. Zatem jaki jest odpowiedni czas na wizytę dziecka u ortodonty?

Przede wszystkim, jeżeli zależy nam na prawidłowym rozwoju zębów u naszych dzieci, powinniśmy chodzić na systematyczne kontrole do stomatologa. To właśnie ten lekarz jest w stanie ocenić uzębienie naszego dziecka i dzięki niemu będziemy wiedzieć, czy nasze dziecko musi już odwiedzić ortodontę. Często zdarza się, że pierwsza wizyta powinna już odbyć się w 7 roku życia naszego dziecka. Dla wielu rodziców wydaje się to zbyt wcześnie, jednak powinniśmy pamiętać, iż czas gdy zęby mleczne zastępują zęby stałe jest bardzo ważny.

To właśnie wtedy może zdarzyć się przykładowo, iż jeden ząb wyrośnie później i dwa zęby sąsiadujące z nim zabiorą mu to wolne miejsce i tym samym się przesuną. Dzieciom w takiej sytuacji bardzo często są proponowane specjalne nakładki, dzięki którym można zadbać o to, aby zachowało się wolne miejsce aż do wyrośnięcia zęba.

Ortodoncja obecnie jest bardzo popularna. Coraz więcej osób korzysta z takich usług, ponieważ w szczególności wiele dzieci ma wady zgryzu. Jest to spowodowane bardzo wieloma czynnikami, jednak nie ulega wątpliwości, iż takie zmiany należy leczyć. Tylko dzięki temu możemy uniknąć wielu problemów w dorosłym życiu naszych dzieci. Jeżeli zdecydujemy się na takie leczenie, warto korzystać jedynie z renomowanych klinik, takich jak przykładowo z kliniki Dentestetica z Krakowa. Więcej informacji na temat tego ośrodka można znaleźć pod adresem https://www.dentestetica.pl/ortodoncja-invisalign/ortodoncja-w-dentestetica/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajskuteczniejsza antykoncepcja dla kobiet
Następny artykułJaki masaż wybrać?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ