Woski Yankee Candle – Zapach w Twoim domu

0
4000
Woski Yankee Candle

W świecie aromaterapii, obok płynnych olejków, kadzidełek i świec zapachowych, pojawiły się woski marki Yankee Candle. Jakiś czas temu trudno dostępne, teraz coraz częściej goszczą w sklepach z akcesoriami zapachowymi. Czym są woski Yankee Candle? Jak je stosować i czy mają przewagę nad tradycyjnymi świecami oraz olejkami zapachowymi? Poniżej kilka informacji na ten temat.

Wygląd, konsystencja i podstawowe cechy wosków Yankee Candle

Na początek słów kilka, jak wygląda wosk Yankee, czyli jak w szybki sposób zlokalizować go na sklepowej półce. Przede wszystkim produktów nie znajdziemy w każdym sklepie wielkopowierzchniowym. Mieszkając w mniejszej miejscowości warto skorzystać z firmowego sklepu internetowego lub sklepów wyspecjalizowanych w produktach zapachowych, natomiast w większych miastach znajdziemy firmowe sklepy stacjonarne.

Początkującym użytkownikom wosk Yankee może przypominać twarde ciasteczko, zapakowane w przezroczystą folię. Wosk ma specyficzną, kruchą konsystencję, dzięki czemu możemy łączyć różne aromaty, nie musimy też wykorzystywać całego wosku na raz.

Producent zapobiegawczo oferuje również samplery – są to małe świeczki, które pozwalają wypróbować dany zapach przed zakupem wosku. Ich ilości i ceny są jednak tak dobrane, że w zasadzie nasza kieszeń nie odczuje mocno ani jednego, ani drugiego zakupu. To duża korzyść wosków Yankee Candle – ich cena pozwala kupić większą ilość kompozycji, łączyć je lub używać zamiennie.

Niezbędne akcesoria do palenia wosków Yankee Candle

Przed użyciem wosku, musimy wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Podstawowy element to oczywiście kominek zapachowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, wykonanych z porcelany, szkła, gipsu, wzbogaconych elementami drewnianymi. O ile materiał wykonania nie jest aż tak istotny, ważna jest budowa kominka. Do używania wosków Yankee Candle sprawdzi się kominek z głębszą misą na górze, podgrzewaną tea lightem umieszczanym pod spodem. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na pokrycie powierzchni błyszczącymi laminatami lub farbami. Niestety, tego typu powierzchnie w trakcie procesu spalania mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy, wpływające na odbiór aplikowanego wosku. Jeśli chcemy mieć pewność o skuteczności działania i uwalniania się aromatu, warto zakupić oryginalny kominek marki Yankee Candle.

Jeśli chodzi natomiast o wybór tea lightów, aby nie zaburzać kompozycji zapachowej, należy wybrać najprostsze, białe świeczki, pozbawione aromatu. Różnią się zazwyczaj wielkością, intensywnością i czasem palenia – tutaj pełna dowolność, choć wiadomo, że im dłużej i mocniej, tym bardziej efektywnie i pachnąco.

Sposób użycia wosków YC

Użycie wosków Yankee Candle jest bardzo proste. Do misy kominkowej skruszamy wosk, wcześniej wyjęty oczywiście z foliowego opakowania. Ilość zależy jedynie od naszych upodobań. Warto jednak pamiętać, że wosk ma dość intensywny zapach, który jeszcze przez długi czas unosi się w pomieszczeniu. Dlatego pierwsze użycie warto potraktować nieco asekuracyjnie, wkruszając niewielką ilość wosku, stopniowo ją zwiększając. Jeśli chcesz uzyskać maksimum swojego ulubionego zapachu, możesz spokojnie włożyć całą kosteczkę wosku, bez rozdzielania. Natomiast jeśli masz duszę eksperymentatora, dowolnie łącz różne aromaty, uzyskując niepowtarzalne kombinacje zapachowe.

Warto pamiętać o podłożeniu antypoślizgowej podkładki pod kominkiem, może to być szklana podstawka lub drewniana deska. Chodzi o zabezpieczenie podłoża przed nadmiernym nagrzewaniem się – kominek może być ciepły od dołu, pod wpływem palącej się świeczki.

Wosk pod wpływem ciepła będzie się rozpuszczał i wydzielał zapach. Kiedy już nasycimy się aromatem lub tea light zgaśnie samoczynnie, wosk z powrotem przybierze formę stałą. Nie jest to nic złego. Taką formę możemy ponownie ogrzewać. Kiedy wosk traci swoją moc? Wyczujemy to wtedy, gdy rozpuszczany nie będzie już wydzielał żadnych zapachów. W takiej sytuacji, po ponownym zastygnięciu (można je przyspieszyć w lodówce), usuwamy go z kominka i wkładamy nowy. Konserwację kominka można wykonać za pomocą gorącej, prawie wrzącej wody, która dobrze usunie resztki zaschniętej substancji.

Przewaga wosku Yankee Candle nad olejkiem

Podstawową zaletą wosku i przewagą nad olejkiem jest jego większa intensywność i mniejsza ulotność zapachu. Użytkownicy podkreślają, że woski Yankee Candle po podgrzaniu pozostawiają swój zapach na znacznie dłużej. Przenika on pomieszczenie i daje się wyczuć jeszcze długi czas po użytkowaniu. Kolejna duża zaleta wosku to bezpieczeństwo stosowania. Budowa chemiczna substancji jest tak skonstruowana, że wosk nigdy nie wyparuje do końca, dzięki czemu nie ma ryzyka nadmiernego podgrzania się kominka, spalenia, wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Pachnące związki ulatniają się z wosku, ale jego stała podstawa wciąż zostaje w kominku. To dobre rozwiązanie dla roztargnionych, zapominalskich, ale również w miejscach użytku publicznego, sklepach czy lokalach.

Warto jednak dodać, że tak samo, jak podgrzewanie olejku, tak i używanie wosku musi być pod stałym nadzorem osób dorosłych. Gorący wosk może wylać się i groźnie poparzyć. Stawiajmy więc kominek w bezpiecznym miejscu, odsłoniętym od wiatru, stabilnym, o matowej, antypoślizgowej powierzchni, niedostępnym dla dzieci i nieświadomych użytkowników. Wosk przechowujmy w miejscu suchym i bez dostępu światła, co wpłynie na zachowanie jego odpowiedniej konsystencji i jakości.

Jaki zapach wosku Yankee Candle wybrać?

W ofercie Yankee Candle znajdują się zarówno klasyczne, rozpoznawalne zapachy, jak i bardziej oryginalne i orientalne. Woski różnią się także intensywnością. Wśród oferowanych słodkich, „smacznych” aromatów znajdziemy między innymi truskawkę z kremem, cynamon i goździki czy słony karmel. Na fanów rześkich i odświeżających nut czeka woda aloesowa, wiśnia, mango, ananas, mandarynka bądź trawa cytrynowa z imbirem. Wśród wosków znajdziemy wiele zapachów kwiatowych – lawendę, różę, peonię, bawełnę, hibiskusa i wiele innych.

Z pewnością warto próbować różnych aromatów, łączyć je i dopasowywać do charakteru pomieszczenia, okazji, upodobań. Pamiętajmy, że zapach to bardzo ważny element atmosfery i klimatu panującego w każdym domu.

Woski z aurą wspaniałości

Warto podkreślić, że firma Yankee Candle stworzyła markę zdecydowanie wyróżniającą się na rynku. W serii Yankee znajdują się samplery (w formie testerów zapachowych), woski oraz świece w słojach. Ciężko powiedzieć, co jest głównym filarem sukcesu. Z pewnością jest to jakość, ciekawie dobrane zapachy, które trafiają w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów, estetyczne opakowania, ciekawa forma umożliwiająca łączenie poszczególnych aromatów. Dużym udziałem w sukcesie marki Yankee ma moda na różnego rodzaju zapachy w naszym domu i uzupełnianie atmosfery w pomieszczeniach atrakcyjnymi aromatami.

Woski Yankee Candle to ciekawa oferta wśród dostępnych na rynku akcesoriów zapachowych. Ich główne zalety to korzystna cena, wysoka jakość, długo utrzymujący się zapach i bardzo szeroka paleta dostępnych kompozycji. Łatwość użycia i ciekawa forma wosku sprawiają, że coraz częściej goszczą w domach Polaków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ