Wybierasz się na pedicure w Rzeszowie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

0
1669
Wybierasz się na pedicure w Rzeszowie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Spojrzałaś na swoje stopy i zaczęłaś zastanawiać się, czy nie wybrać się do kosmetyczki? Gorąco polecamy pedicure w Rzeszowie. Zanim jednak wygodnie usiądziesz na fotelu, dowiedz się więcej o tym zabiegu!

Pedicure – dlaczego warto?

Często mówi się, że zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Niemniej ważną wizytówką mogą być też Twoje stopy!

Pedicure jest podstawą profilaktyki w zakresie zdrowia stóp. Specjaliści zabieg ten, wykonywany z odpowiednią regularnością, stawiają na równi z właściwym obuwiem!

Ponadto warto pamiętać, że niewłaściwa, niedokładna lub pobieżna higiena stóp może doprowadzić do różnego typu problemów zdrowotnych. Jeżeli zauważysz, że na Twoich stopach pojawiły się odciski lub wrastające paznokcie, nie zwlekaj – czym prędzej umów się na pedicure w Rzeszowie! W niektórych przypadkach kosmetyczka może odesłać klienta do gabinetu podologa, czyli specjalisty od stóp.

 

Pedicure – jak wygląda zabieg?

Zabieg pedicure skupia się na zdrowiu i urodzie stóp. Profesjonalna kosmetyczka na początku wizyty przeprowadza wywiad, dzięki któremu może wykluczyć przeciwwskazania do wykonania pedicure.

Sam zabieg rozpoczyna dezynfekcja. Kosmetyczka najpierw dezynfekuje swoje dłonie, a następnie stopy klienta – już w jednorazowych rękawiczkach. Oczyszczone zostaje również płytka paznokci, usuwany jest wszelki lakier czy odżywki. W czasie tych czynności kosmetyczka dokonuje też diagnostyki paznokci i skóry stóp, oceniając, jakich kosmetyków najlepiej jest użyć do pedicure.

Następnie stopy są moczone w preparacie zmiękczającym. Po upływie 15 minut stopy są jak najdokładniej osuszane (zarówno podeszwy, jak i przestrzenie międzypalcowe!). Kosmetyczka obcina i opiłowuje paznokcie, a następnie nakłada odżywkę zmiękczającą na ich skórki. Po chwili skórki są usuwane za pomocą cążek, a zrogowaciała skóra z podeszwy stóp za pomocą pilnika lub frezarki.

Po takim przygotowaniu kosmetyczka przystępuje do peelingu i masażu, z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków – zgodnie z potrzebami danej skóry. Paznokcie zostają najpierw odtłuszczone, następnie pomalowane.

I to już – możesz się cieszyć pięknymi stopami!

Oczywiście niektóre czynności mogą być wykonywane w nieco innej kolejności, w zależności od metodyki danej kosmetyczki. Najważniejsze jest jednak, aby wszystkie narzędzie były sterylnie czyste – część z nich powinna być jednorazowa, a pozostałe odpowiednio dezynfekowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ