Wybierz naturalne poduszki dla lepszego snu

0
1355
Wybierz naturalne poduszki dla lepszego snu

Zdrowy i niczym nie zakłócony sen to marzenie każdego człowieka, a zwłaszcza tego, który ma problem z prawidłowym zasypianiem każdego wieczoru. Osoby źle sypiające, budzące się w środku nocy i mające płytki sen znacznie gorzej funkcjonują w ciągu dnia, skarżąc się na zmęczenie, bóle głowy i ogólną drażliwość. Dla spokojnego i komfortowego przebiegu snu niezwykle istotne jest sprzyjające relaksowi otoczenie i dobór odpowiednich ułatwiających zasypianie poduszek.

Natura sprzymierzeńcem zdrowego snu

Aby sen przebiegał harmonijnie i wpływał kojąco na człowieka, warto zaopatrzyć się we właściwe poduszki, które dostosują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, stabilnie go podtrzymując. Wybierając poduszki naturalne wypełnione ekologicznymi łuskami gryka, orkiszu czy prosa, można mieć pewność, że idealnie się one dostosują do cech fizycznych i aktualnej pozycji użytkownika. Takie poduszki naturalne łagodzą stany napięcia mięśni kręgosłupa szyjnego, drętwienie ramion czy bóle głowy. Orkisz stanowiący wypełnienie poduszek naturalnych działa regenerująco na układ nerwowy, poprawia krążenie i ułatwia zasypianie. Orkisz wykazuje fantastyczne działanie redukujące bóle pleców, karku i głowy, a także dolegliwości reumatyczne. Kładąc głowę na poduszce wypełnionej tym ziarnem zyskuje się fantastyczne odprężenie i sen najwyższej jakości. Poduszki naturalne z łuskami gryki, która wzmacnia odporność i działa regenerująco na stawy i kręgosłup, oprócz tych wszystkich tak ważnych dla ciała podczas snu funkcji, jakie pełnią, subtelnie masują ciało wprowadzając je w ukojenie i przyjemne odprężenie. Wypełnienie łuskami prosa polecane jest dla osób, które podczas snu cienia sobie ciszę i bezszelestność pościeli bowiem proso jest całkowicie niewyczuwalne dla ciała, drobne i niezwykle delikatne. Takie wypełnienie polecane jest zwłaszcza na okres zimowy, bo jak żadne inne długo utrzymuje ciepło.

Postaw na naturalne materiały

Rodzaj tkaniny poduszki na jakiej odpoczywamy i udajemy się na nocny spoczynek odgrywa ogromną rolę. Tkaniny naturalne, jak bawełna, czy len, to tkaniny oddychające, zapewniające swobodną cyrkulację powietrza, przez co ich użytkownicy mają zapewniony wysokiej jakości odpoczynek. Naturalne poszewki z lnu i bawełny nie uczulają,ani nie podrażniają nawet najbardziej delikatnej skóry człowieka. Wybierając poduszki naturalne z łusek gryki, prosa czy orkiszu zyskuje się gwarancję snu najwyższej jakości bowiem takie wypełnienia są bezpieczne dla skóry, ekologiczne i oddychające. Poduszki naturalne idealnie sprawdzają się osób cierpiących na alergię, bo nie uczulają ,są odporne na wilgoć i rozwój drobnoustrojów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ