Wzrasta świadomość rodziców

0
4412
Wzrasta świadomość rodziców

Każdy z nas chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Chyba trudno znaleźć rodziców, którzy celowo krzywdziliby swoje dzieci, lub narażali je na utratę zdrowia. Tego typu ludzie spotykają się z wykluczeniem i powszechnie uważani są za patologię. Wychowując nasze pociechy staramy się dać im wszystko co najlepsze.

W ostatnich latach bardzo wzrosła świadomość rodziców, są oni dużo bardziej wyedukowani niż ich rodzice czy też dziadkowie. Większą uwagę zwracają oni na to, co zjadają ich dzieci. Starają się ograniczać swoim dzieciom spożycie cukrów czy też wysoce przetworzonej żywności. Oczywiście nie ma co popadać w paranoje, jeden cukierek nikogo nie zabił, a dzieci, które w ogóle nie dostają słodyczy, kiedy znajdą się w miejscu gdzie będą one na wyciągniecie ręki nie będą znały umiaru. Jednak warto dbać o to, aby dzieci na przekąski chętnie wybierały warzywa, owoce oraz bakalie. Takie nawyki wynosi się z domu – dzieci podpatrują swoich rodziców i nieświadomie ich naśladują. Jeśli w naszym domu na stole zawsze będą stały cukierki a owoce będą pojawiały się tam sporadycznie, to ciężko żeby dziecko dostając kilka złotych na drugie śniadanie do szkoły wybrało jabłko zamiast batonika. To samo ma się do napoi. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, ze soki, które kupujemy w sklepach są przepełnione ogromną ilością cukru.

Bardzo dużo osób już od najmłodszych lat stara się u swoich dzieci wykształcić nawyk picia wody. Jest to z korzyścią nie tylko dla naszego zdrowia, ale również finansów – woda jest o wiele tańsza od innych napoi. Zwracamy też większą uwagę, jakiego typu produkty otaczają nasze dzieci. Jeszcze kilka lat wstecz większość dzieci, jak i dorosłych nosiła tanie okulary przeciwsłoneczne. Niestety wtedy mało kto zdawał sobie sprawę, że okulary z przyciemnioną szybką tak naprawdę bardziej nam szkodą niż pomagają, ponieważ nie mają one żadnych filtrów UV, a przez to, że mamy przyciemnione szyby nie mrużymy oczu i jeszcze bardziej narażamy się na szkodliwe działania promieni słonecznych.

Obecnie coraz więcej osób kupuje okulary z porządnymi filtrami. Oczywiście jest to trochę większy wydatek, jednak warto dbać o swoje zdrowie. W dzisiejszych czasach ciężko też znaleźć rodziców, którzy przewożą swoje dzieci w samochodzie bez fotelików. Niestety w tej kwestii jest jeszcze sporo do poprawienia. Bardzo wiele dzieci jest nieodpowiednio przypięta do fotelików. Rodzice tak naprawdę nie wiedzą, że ich dziecko jest źle zapięte.

Brakuje powszechnych szkoleń, które pokażą jak prawidłowo zapiąć malucha w foteliku. Oczywiście w świetle prawa wszystko jest w porządku i w razie kontroli policji rodzicom nie grozi mandat, jednak w przypadku wypadku źle zapięty fotelik może nie tylko nie pomóc, ale wręcz zaszkodzić dziecku. Pamiętajmy również o tym, że nie należy zapinać w fotelik dzieci, które mają na sobie bardzo grube ubrania – zimowe kurtki, czy kombinezony. Na rynku dostępne są kocyki, które można przełożyć między pasami fotelika, tak aby nie miały one żadnego wpływu na bezpieczeństwo dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ