Yankee Candle – woski i świece zapachowe

0
14821
Yankee Candle

Yankee Candle jest popularnym producentem akcesoriów zapachowych. W swojej ofercie posiada zarówno świece, woski oraz olejki o różnorodnych aromatach, jak i przybory niezbędne do ich używania – między innymi kominki oraz lampiony. Popularność produktów produkowanych przez Yankee Candle wynika z ich wysokiej jakości, która z kolei jest skutkiem głębokiego zaangażowania w proces tworzenia kompozycji zapachowych dla klientów.

Gdzie kupić produkty firmowe Yankee Candle?

Dokonując zakupów warto wybierać sklepy firmowe Yankee Candle – potwierdzona jakość oferowanych produktów, pewność odpowiedniego transportu oraz przechowywania świec i wosków zapewnia o bezpiecznych zakupach.

Korzystając z ofert dostępnych w internecie warto zachować ostrożność oraz wybierać sprawdzone sklepy, posiadające pozytywne opinie klientów. Jakość zakupionych akcesoriów wpłynie bowiem znacząco na odczucia związane z wydobywaniem zapachów.

Oferta zapachów do Twojego domu

Pamiętając o istotnym wpływie zapachu na nastrój i samopoczucie człowieka, Yankee Candle oferuje różnorodne zapachy, wśród których każdy ma szansę odnaleźć swój ulubiony. Korzystanie z wosków, świec i olejków zapachowych sprzyja stworzeniu oczekiwanej atmosfery w domu, co z pewnością zostanie docenione przez domowników oraz odwiedzających ich gości.

Pomieszczenia wypełnione przyjemnym aromatem stwarzają wrażenie domowej i ciepłej atmosfery, w której każdy poczuje się przyjemnie. Ważne, żeby zapach, który wypełnia nasz dom był przez nas odbierany jako przyjemny i kojący, gdyż obcowanie wśród nielubianego aromatu może wpływać drażniąco oraz pobudzać negatywne emocje.

Akcesoria zapachowe Yankee Candle

Podstawowa oferta Yankee Candle obejmuje trzy warianty zapachowych akcesoriów.

Sampler stanowi swego rodzaju próbkę, gdyż jest to mała świeczka służąca do przetestowania danej kompozycji. Taka opcja wydaje się idealna w przypadku nowego i nieznanego zapachu. Do używania samplera niezbędne jest posiadanie małego świecznika lub przedmiotu, który go zastąpi – kieliszka, podstawki lub małego talerzyka. Funkcjonalność podobnego przedmiotu polega na ochronie podłoża przed rozgrzaną świeczką i zapobiegnięciu uszkodzeniom blatu, na którym stoi sampler. Prozaiczne z pozoru rozlanie rozgrzanego wosku może trwale uszkodzić podłoże.

Jeśli zapach przypadnie nam do gustu, możemy zaopatrzyć się w wosk zapachowy Yankee Candle lub świecę w słoju.

Wosk sprzedawany jest w estetycznie uformowanych kawałkach, które można rozkruszać i wykorzystywać w mniejszych ilościach. Odkruszony kawałek wosku wkładamy do kominka i podgrzewamy małą bezzapachową świeczką, która pomaga osiągnąć temperaturę niezbędną do wydobycia zapachu.

W odniesieniu do słojów warto wspomnieć o długotrwałym i intensywnym zapachu, jaki pozostaje w pomieszczeniu po paleniu dużej świecy – z tego względu zapachy kupowane w słojach powinny być przez nas lubiane i wcześniej przetestowane.

Zapachy Yankee Candle

Linie zapachowe Yankee Candle wyodrębniają pięć gatunków zapachów, cechujących się charakterystycznymi aromatami. Wybór spośród różnorodnych opcji może okazać się trudny, dlatego warto bliżej poznać proponowane kompozycje.

Fregrance Family to główne grupy zapachowe, wśród których występują: Fresh (zapachy świeże), Floral (zapachy kwiatowe), Fruit (zapachy owocowe), Food&Spice (zapachy domowe – przyprawy i pożywienie) oraz Festive (zapachy świąteczne – różne propozycje producenta). Wymienione linie zapachowe zawierają w sobie różnorodne kompozycje zapachowe, wśród których należy poszukiwać swoich ulubionych.

Podczas pierwszych poszukiwań swoich preferencji zapachowych, warto wybrać po jednym aromacie z każdej z wymienionych grup i przetestować w formie wspomnianego wyżej samplera. Opisy producenta, dołączone do poszczególnych aromatów mogą okazać się niewystarczające do podjęcia wyboru, warto więc rozpocząć własną drogę eksperymentowania z zapachami.
Najbardziej charakterystyczne oraz cechujące się wysokimi walorami diagnostycznymi w odniesieniu do preferencji zapachowych wydają się wymienione poniżej kompozycje Yankee Candle:

Ginger Dusk jest zapachem z grupy Fresh – nazwa aromatu tłumaczona na język polski oznacza „imbirowy wschód słońca”, a zapach stanowi połączenie imbiru oraz cytrusów. Z założenia ma wprowadzać do pomieszczenia klimat świeżości i orzeźwienia.

Child’s Wish czyli „dziecięce wspomnienia” to aromat letnich kwiatów, uniwersalny oraz bezpieczny w odniesieniu do pierwszych wyborów.

Black Plum Bossom jest aromatem kwiatu czarnej śliwki i występuje w grupie zapachów owocowych. Może okazać się kontrowersyjny, jednak pomoże określić indywidualne preferencje odnoszące się do zapachów.

Vanilla Bourbon to zapach z grupy Food&Spice, prezentujący wyjątkowe połączenie alkoholu i wanilii. Może okazać się zaskakujący przy pierwszym kontakcie.

Próbowanie, testowanie i eksperymentowanie jest najprawdopodobniej najlepszą drogą do poznania różnorodnych zapachów dostępnych w ofercie Yankee Candle. Wybór kilku, reprezentujących odmienne grupy zapachowe pomoże ustalić drogę dalszego poszukiwania, co doprowadzi ostatecznie do odnalezienia swojego osobistego, ulubionego aromatu, którym będzie pachniał nasz dom.

Warto zaznaczyć, że z uwagi na indywidualność i różnorodność preferencji zapachowych, każdy sam określi która linia Yankee Candle jest dla niego odpowiednia.

Procedura palenia świec zapachowych

Palenie świec zapachowych wydaje się nieskomplikowaną i bezproblemową czynnością. Warto jednak pamiętać o kilku wskazówkach, które ułatwią korzystanie z zapachów, jak i pozwolą uniknąć błędów, które obniżają jakość wydobywanego aromatu.

Wskazówki praktyczne

Świece zapachowe z pozoru stanowią proste w użyciu akcesoria do wydobywania aromatu. Jednak ich niewłaściwe użytkowanie może zaburzyć pożądany efekt, jak również w skrajnych przypadkach być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Zapoznając się z poniższymi wskazówkami odnoszącymi się do czynności palenia świec zapachowych, ograniczymy ryzyko, jak również zapewnimy najwyższą jakość aromatu wydobywającego się ze świecy.

Istotnym manewrem jest przycięcie knota, żeby uzyskać równomierność w paleniu się świecy oraz zniwelować zjawisko kopcenia, które psuje efekt zapachowy, jak również pozostawia nieestetyczne przebarwienia wynikające z gromadzenia się sadzy.

Podczas palenia nowej świecy należy uzyskać równomierne roztopienie wosku na jej powierzchni. Świeca powinna więc palić się kilka godzin, żeby wosk miał szansę rozpuścić się do ścianek świecy, tworząc warstwę płynnej kałuży na powierzchni. W przeciwnym razie w świecy powstanie nieestetyczna dziura, która pozostanie do końca jej użytkowania.

Jeśli z jakiegoś powodu wosk nie roztopił się jednak do ścianek świecy, można pokusić się o uformowanie go przy użyciu folii aluminiowej. Stworzenie z folii kopuły może pomóc w roztopieniu zgromadzonego wosku. Innym sposobem jest własnoręczne formowanie ciepłego wosku, należy jednak zachować ostrożność, żeby się nie poparzyć.

Ważny jest również sposób gaszenia świecy – dmuchanie powoduje dymienie się knota po zgaśnięciu płomienia, co z kolei skraca knot i utrudnia jego kolejne zapalenie, jak również wywołuje przykry zapach. Do gaszenia świecy warto używać specjalnych akcesoriów, zwanych wygaszaczami lub gasidełkami. Stanowią one elegancki oraz fachowy sposób na ugaszenie palącego się knota.

Warto pamiętać, że jakość palonego wosku ma znaczący wpływ na zdrowie dróg oddechowych – w przypadku używania świec parafinowych warto często wietrzyć pomieszczenie oraz ograniczać czas palenia się świecy. Najkorzystniej wybierać naturalne świece, na przykład z wosku sojowego, gdyż ich szkodliwość na układ oddechowy jest znikoma.

Oczywista jest konieczność nadzoru palącej się świecy oraz gaszenie jej przed wyjściem z domu. Podobna informacja znajduje się na każdej świeczce, jednak niejednokrotnie zdarza się zapomnieć lub zignorować powyższe zalecenie użytkownikom świec zapachowych. Z uwagi na to, że świece zapachowe stanowią niejednokrotnie stałe wyposażenie domu i palą się przez większość czasu, stają się niezauważane i stąd sytuacje, w których świeca pozostaje zapalona pomimo naszej nieobecności. Należy pamiętać, że nieostrożność podczas palenia świec zapachowych może skutkować pożarem.

Zaznaczmy także, że prawidłowe przechowywanie świecy wpływa na jej jakość – trzymajmy ją z dala od światła słonecznego, co ograniczy możliwość odbarwienia wosku oraz zniekształcenia sylwetki świecy.

Sposób palenia zapachowych akcesoriów

Kwestia wyboru sposobu wydobywania aromatów Yankee Candle jest sprawą indywidualną, dopasowaną do preferencji każdego użytkownika świec zapachowych.

Kominki wykorzystywane do palenia wosków mogą być zastępowane alternatywnymi metodami, niwelującymi konieczność czyszczenia pozostałości wosku. Jednorazowe wkłady do kominków sprawią, że wymiana zapachu odbędzie się bez komplikacji związanych z myciem kominka, co jak wiadomo nie należy do prostych czynności.

Czyszczenie kominka, w którym palony był wosk nie należy także do najprzyjemniejszych. Wśród porad dotyczących czyszczenia pozostałości wosku można odnaleźć sposób, polegający na zamrożeniu go, co wydaje się najlepszą opcją – zmrożony wosk wystarczy podważyć i z łatwością odchodzi od podłoża.

Kolejną opcją jest wylanie ciepłego wosku, jednak wadą tego sposobu jest zmarnowanie wosku, który pomimo braku zapachu, może stać się bazą dla olejków eterycznych. Wylewanie gorącego wosku może okazać się też ryzykowne oraz niezbyt bezpieczne, warto więc poznać oryginalne oraz sprawdzone sposoby na stworzenie jednorazowych wkładów na wosk do kominków.

Ciekawym sposobem jest skorzystanie z silikonowych foremek do pieczenia. Ich rozmiar sprawdzi się idealnie, a wykorzystanie ich we wspomnianym celu zapewni czyste, bezproblemowe i komfortowe cieszenie się zapachem.

Wosk zapachowy zawiera olejki eteryczne, uwalniane pod wpływem temperatury. Z tego względu wosk nie wypala się do końca, gdyż zanim tak się stanie, przestaje wydzielać zapach. Palenie wosku odbywa się więc do momentu, kiedy przestaje pachnieć. Oczywiście możliwe jest gaszenie i ponowne odpalanie wosku bez wpływu na jakość zapachu.

Palenie wosku w kominku stanowi ciekawy sposób na mieszanie zapachów – odłamanie kawałków różnych linii zapachowych umożliwia stworzenie własnego aromatu. W podobny sposób można zużyć zapachy, które nie należą do naszych ulubionych – przemycone wśród bardziej intensywnych zostaną zużyte, nie drażniąc powonienia domowników.

Estetyka akcesoriów Yankee Candle

Palenie świec, wosków oraz olejków zapachowych stanowi zazwyczaj przedsięwzięcie, którym zajmują się kobiety. Panie, które starają się w swoich domach stworzyć niepowtarzalny klimat za pomocą zapachów, skrupulatnie dobierają także akcesoria niezbędne do wydobywania zapachów z wosków czy olejków eterycznych.

Kominki przeznaczone do palenia wosków zapachowych mogą okazać się doskonałym sposobem nie tylko na wydobywanie aromatów zawartych w woskach, lecz także na podniesienie estetyki pomieszczenia. Dostępne na rynku kominki stanowią bowiem kwintesencję elegancji oraz wykonane są z dużym poczuciem estetyki. Warto szukać kominków odpowiadających naszemu indywidualnemu stylowi oraz nadających pożądany charakter pomieszczeniom, w których będą się znajdować.

Warto zaznaczyć, że jakość wykonania kominków istotnie wpłynie na ich użytkowanie – niejednokrotnie korzystniej jest zaopatrzyć się w droższy kominek lepszej jakości niż oszczędzać, kupując tańszy. Lakier, jakim nieraz pokryte są tanie kominki sprzedawane w sklepach z pamiątkami może ulec nadtopieniu i wydzielać nieprzyjemny zapach. Z tego względu wszelkie akcesoria, przeznaczone do palenia wosków aromatyzowanych bezpieczniej jest kupować w autoryzowanych sklepach, których jakość jest potwierdzona marką.

Kominki Yankee Candle tworzone są z myślą o używaniu w nich produktów firmowych – z uwagi na to rozmiary kominków oraz wosków są idealnie dopasowane, co znacząco ułatwia użytkowanie.

Świece zapachowe w słojach także mogą okazać się unikalną dekoracją naszego mieszkania. Różnorodność dostępnych zapachów wpływa na mnogość kolorów, występujących w ofercie Yankee Candle. Przy odrobinie wysiłku można dobrać zapach i kolor świecy do pomieszczenia, w którym ma być palona oraz okoliczności, w jakich będzie używana.

Zastosowanie akcesoriów zapachowych Yankee Candle

Z uwagi na wysoką estetykę wykonania akcesoriów Yankee Candle oraz poczucie elegancji, jakie wywołuje marka, wszelkie zapachowe gadżety wydają się doskonałym pomysłem na prezent.

W zależności od preferencji osoby obdarowywanej, warto wybrać zapach obiektywnie bezpieczny, który nie wywoła negatywnych reakcji.

Zarówno duża świeca zapachowa, jak i kominek w zestawie z woskiem sprawią wrażenie przemyślanego i starannie dobieranego prezentu, który będzie miał równocześnie praktyczne zastosowanie. Zwłaszcza w odniesieniu do osób lubiących eksperymentowanie z aromatami, prezent w postaci akcesoriów Yankee Candle będzie świetnym pomysłem.

Zapachowe świece oraz woski doskonale sprawdzą się podczas romantycznych spotkań we dwoje. Wybór aromatu podkreślającego wyjątkowe chwile spędzone we dwoje nasyci atmosferę romantyzmem i miłością, podnosząc jednocześnie nastrój zakochanych oraz pozytywnie wpływając na ich emocje.

Zapachy Yankee Candle mogą towarzyszyć nam również podczas niezobowiązujących spotkań z przyjaciółmi, znajomymi oraz rodziną, tworząc aromatyczne tło i wpływając na emocje zgromadzonych osób.

Ciekawym zastosowaniem aromatów z kolekcji Yankee Candle może okazać się aromaterapia, czyli terapia zapachami. Intensywność oraz rodzaj tworzonych kompozycji może znacząco wpłynąć na poprawę nastroju. Warto zainteresować się wskazówkami producenta, który podpowiada zastosowanie konkretnych zapachów w odniesieniu do danej pory roku. Przykładowo, w przypadku jesiennych stanów przygnębienia można pokusić się o zapalenie świec charakteryzujących się ciepłym i kwiatowym zapachem, kojarzonym ze świeżością wiosny.

Z uwagi na potwierdzony wpływ zapachów na ludzkie emocje, takie przedsięwzięcie wydaje się trafnym pomysłem, szczególnie w odniesieniu do samoleczenia zapachami – każdy z nas najlepiej wie, w jaki sposób dany aromat oddziałuje na nasze emocje i który podnosi nasz nastrój. Warto korzystać z tych zapomnianych właściwości zapachów, gdyż stanowią naturalne wsparcie podczas stanów przygnębienia i obniżenia nastroju.

Reasumując, w niniejszym poradniku dotyczącym Yankee Candle zawarte zostały najważniejsze informacje odnoszące się do marki i jej specyfiki, jak również sposobów korzystania z akcesoriów jakie dostępne są w sklepach.

Kolejnym krokiem po zapoznaniu się z kompendium wiedzy o Yankee Candle powinno być samodzielne podjęcie testów, mające na celu odnalezienie swoich ulubionych zapachów, które wypełnią dom i będą towarzyszyć w codziennym życiu.

Warto zaprosić aromaty Yankee Candle do swojego domu, gdyż każde pomieszczenie zyska nowego charakteru, a panujący w nim klimat zostanie doceniony zarówno przez domowników, jak i odwiedzających gości.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ