Z jakimi problemami należy udać się do chirurga ręki?

0
1920

Urazy rąk często są bagatelizowane, tym bardziej że naprawdę łatwo uderzyć się w dłoń albo ją przeciążyć. Chwilowy ból nie jest niczym groźnym, ale utrzymujące się przez kilka dni dolegliwości bólowe czy też opuchlizna powinny skłonić do poszukania pomocy specjalistycznej. Osoby ze stolicy Wielkopolski i okolic mają dostęp do fachowców w tej dziedzinie, aczkolwiek klinika chirurgii ręki w Poznaniu przyjmuje pacjentów z całego kraju.

Jakie problemy z kończynami górnymi przytrafiają się najczęściej?

Chirurgia ręki istnieje w zasadzie jako osobna dziedzina chirurgii, a to ze względu na wysoki stopień trudności oraz specjalizacji. W naszym kraju jest stosunkowo niewielu fachowców w tym zakresie, a warto korzystać właśnie z takiej pomocy przy jakichkolwiek problemach w obrębie dłoni. W ostatnich latach wyjątkowo często zdarza się zespół cieśni nadgarstka, któremu sprzyja przeciążanie ręki poprzez wykonywanie powtarzających się czynności, a może to być praca na taśmie w fabryce, ale również wielogodzinne używanie komputera czy też gra na jakimś instrumencie. Pojawiający się ucisk powoduje dolegliwości bólowe, które nasilają się szczególnie nocą, a ponadto zaczynają drętwieć palce. Co ważne, ból w stadium zaawansowanym będzie promieniować nawet do barku. Jednocześnie w dużej mierze pogarsza się sprawność manualna. W takiej sytuacji bardzo często konieczny jest zabieg chirurgiczny, zwykle w znieczuleniu miejscowym.

Dużą grupę pacjentów stanowią także osoby z przykurczami dłoni i palców, w tym przykurczem Dupuytrena, który ma podłoże genetyczne. Każdy chirurg ręki w Poznaniu zetknął się też ze złamaniami i zwichnięciami palców bądź nadgarstka, co szczególnie często przytrafia się sportowcom oraz amatorom uprawiającym sport. Owszem, chirurg bądź ortopeda jest w stanie pomóc przy pojawieniu się kłopotów z dłońmi, ale jednak warto skorzystać z usług chirurga ręki, który specjalizuje się w różnego typu schorzeniach oraz urazach kończyny górnej w zakresie układu nerwowego, stawów, kości i tkanek miękkich. Tak naprawdę chirurg ręki w Poznaniu ma opanowaną wiedzę zarówno z chirurgii, jak i ortopedii, co w duży stopniu ułatwia nie tylko postawienie właściwej diagnozy, ale także podjęcie odpowiednich kroków w celu wyleczenia pacjenta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ