Zabiegi medycyny estetycznej

0
3866

Medycyna estetyczna to bardzo specyficzna dziedzina medycyny. Po pierwsze jest uznawana za najmłodszą ze wszystkich, pojawiła się bowiem w latach 70. XX wieku. Po drugie działania podejmowane w jej zakresie nie mają na celu leczenia, ale poprawę jakości życia.

Zabiegi na twarz i włosy

Czasem trudno rozszyfrować tajemniczo brzmiące nazwy zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna, dlatego przedstawiamy krótką charakterystykę kilku z nich.

  • Hydra Facial – podczas zabiegu w głąb skóry aplikowana jest substancja aktywna. W efekcie tkanka skórna staje się jędrna, nawodniona i elastyczna. Zabieg jest przyjemny i nie wywołuje skutków ubocznych.
  • Mikrodermabrazja – jej celem jest ścieranie i zasysanie zrogowaciałego naskórka wraz z zanieczyszczeniami, a także dotlenienie i regeneracja skóry. W efekcie skóra zostaje oczyszczona , rozświetlona i wygładzona.
  • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych za pomocą specjalnego pistoletu. Zalecany jest osobom o wypadających włosach, gdyż zabieg pomaga je wzmocnić i zagęścić.
  • Cosmelan – kilkufazowy zabieg przeprowadzany w celu zlikwidowania różnego rodzaju przebarwień. Zazwyczaj przynosi efekty w niecałe 20 dni, jednak jego przeprowadzenie wiąże się z dość wysokimi kosztami rzędu 1500 złotych.
  • Peeling – jest polecany na cerę trądzikową i łojotokową. Pomaga w ściąganiu porów, zapobieganiu efektom starzenia i zapewnia rewitalizację skóry. Jego rodzaj jest dobierany indywidualnie w zależności od danego rodzaju skóry.

Ogólne zalecenia przed i po zabiegu

Oczywiście szczegółowe zalecenia są uzależnione od rodzaju zabiegu i od indywidualnej sytuacji. Można jednak wskazać kilka ogólnych zaleceń przed i po zabiegach medycyny estetycznej.

Minimum siedem dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwbólowe oraz suplementy z witaminą A i E. Ponadto nie należy pić alkoholu przez ostatnie 3 dni przed zabiegiem. Zaleca się, by termin ustalonego zabiegu nie zbiega się z miesiączką. A o czym warto pamiętać po zakończonym zabiegu?

Przede wszystkim co najmniej 72 godziny później nie należy się opalać, korzystać z sauny ani pływać w basenie. Zaleca się stosowanie płynu micelarnego na twarz, a dopiero po kilkunastu godzinach można nałożyć delikatny makijaż. Zatem wskazania nie są wymagające i pozwalają na bardzo szybki powrót do codziennych aktywności.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ