Zbawienne poduszki ergonomiczne, czyli recepta na uśmierzenie bólu

0
1472
Zbawienne poduszki ergonomiczne, czyli recepta na uśmierzenie bólu

Wielu z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyło bólu związanego z kręgosłupem. Niestety, siedzący tryb życia, brak ruchu i codziennych ćwiczeń sprzyjają powstawaniu rozmaitych wad kręgosłupa, z którymi związany jest nieraz bardzo uporczywy i długotrwały ból. W takich przypadkach bardzo pomocne mogą okazać się różnego rodzaju ortopedyczne produkty do powszedniego stosowania.

Poduszki ergonomiczne – skuteczna walka z bólem podczas snu i odpoczynku

Bardzo popularne są poduszki idealnie dopasowujące się do ułożenia oraz kształtu głowy w trakcie snu i odpoczynku. Stosowane są one przeważnie przez osoby cierpiące na różnego rodzaju bóle głównie szyjnego odcinka kręgosłupa. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że odpowiednio wyprofilowana poduszka zapewnia także nieocenioną wygodę podczas spania i relaks, po którym odzyskujemy potrzebną energię. Tego rodzaju poduszki są często wykonane z elastycznego materiału, który dostosowuje się do indywidualnych wymagań użytkownika. W ten sposób znacząco redukowane jest napięcie mięśni w okolicach szyi i ramion, a kręgosłup ma zapewniony odpoczynek w zdrowej i naturalnej pozycji. Poduszki ergonomiczne pod głowę zalecane są zarówno do spania na boku, jak i na plecach. Najczęściej wybieranymi są poduszki z hipoalergicznym i antybakteryjnym poszyciem.

Medyczne poduszki ergonomiczne pod plecy

Tego typu ortopedyczne poduszki niezwykle doceniane są przez osoby zmagające się z częstym i długotrwałym bólem pleców. Są to przeważnie pracownicy biurowi spędzających wiele godzin dziennie w pozycji siedzącej oraz kierowcy pokonujący każdego dnia długie trasy. Poduszki pod plecy redukują obciążenie pleców w części lędźwiowej i ułatwiają utrzymywanie właściwej postawy ciała. Przeważnie wykonane są one z elastycznego materiału indywidualnie dopasowującego się do kształtu pleców. Dodatkowo poduszki ergonomiczne pod plecy charakteryzują się często specyficznym, anatomicznym, lekko wygiętym kształtem zgodnym z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa.

Istotne jest, aby poduszki pod plecy były optymalnie komfortowe dla użytkownika, a więc umożliwiały odpowiednią cyrkulację powietrza i nie wzmagały potliwości ciała. Taką zaletą mogą pochwalić się poduszki wykonane z siateczkowej tkaniny. Większość tego rodzaju produktów dostępnych na rynku odznacza się uniwersalnością i z łatwością można je stosować na różnego rodzaju krzesłach biurowych i fotelach samochodowych. Kupując poduszki pod plecy warto zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Produkty o najwyższej jakości cechuje trwałość, wytrzymałość i niezmienność kształtu przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedyczna marihuana w Polsce
Następny artykułPlusy i minusy cateringu dietetycznego
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ