Zioła na sen – jakie wybrać

0
2577
zioła na dobry sen

Rumianek, kozłek, melisa oraz różne naturalne herbatki na sen

Wykazują właściwości uspokajające, pomagają niwelować rozciągnięcie, a poza tym mają niezwykle przyjemny zapach – właśnie takie wartości sprawiają, iż pewne zioła zajmują się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających dobrych leków, które zapewnią spokojny sen. Gdy zatem stresująca praca lub natłok codziennych obowiązków skutkują tym, iż jesteś kłopoty z ukojeniem nerwów a nie możesz przespać spokojnie całej nocy, możesz sięgnąć po proste leków. Na liście ziół ułatwiających zasypianie, które zajmują się największą popularnością, odnajdziemy pomiędzy innymi:

1. Rumianek

W lecznictwie to tylko rumianem jest jedną z najdłużej wykorzystywanych roślin oraz do dzisiaj zajmuje się opinią środka, które w żaden metoda nie zagraża ludzkiemu życiu. Nie wszystek jest tego świadomość, jednak rumianek wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest dobrym pomocnikiem w chorobach żołądkowych, schorzeniach dróg moczowych, jak jeszcze w schorzeniach na tle nerwowym, np. przy nerwicy, stanach lękowych i właśnie w wypadku bezsenności.

2. Melisa

Na melisie przeprowadzono przeróżnego rodzaju analizowania oraz pewne z nich pokazują, iż napar z racja tej rośliny ułatwia zasypianie, zmniejsza stopień stresu i wspiera redukcję zaburzeń przewodu pokarmowego na tle nerwowym. Poleca się jej wykorzystywanie i w związaniu z miętą.

3. Kozłek lekarski (waleriana)

Wśród ziół na sen kozłek lekarski uznany został za środek, który uczestniczy w grze ze stresem, potrafi uspokoić i przyśpieszyć zasypianie. Co więcej, dzięki niemu można chociażby wydłużyć okres snu w nocy, zatem można go użyć jako naturalny zamiennik preparatów nasennych.

Jakie zioła na sen będą najlepsze

4. Lawenda

Lawenda zasłynęła ze własnego wyjątkowego zapachu, który jest dzięki obecności w jej składzie olejków eterycznych. Już samo bycie w miejscu gdzie umieszczono lawendą, umożliwia się zrelaksować, więc również po olejki niezwykle chętnie sięgają producenci kosmetyków do kąpieli, a sporządzane z niej napary potrafią wykazywać funkcjonowanie przeciwlękowe oraz kojące.

5. Chmiel

Bez wątpienia chmiel kojarzy się części z nas z piwem, jednak wystarczy zasięgnąć trochę informacji, żeby dowiedzieć się, iż na targu jest on także dostępny w postaci suplementu z sokiem z szyszek chmielu i jako herbatka na sen. Pogląd odnośnie do uspokajającego działania chmielu uczy się z obserwacji jego zbieraczy, u których wykryto nadmierną senność i pełne zmęczenie. Jak do tej chwili funkcjonowanie chmielu w tym obszarze nie zostało jeszcze potwierdzone badaniami, a pomimo tego oraz tak kwalifikuje się do zajmujących się dużym zainteresowaniem leków, które stosują osoby zmagające się z wszystkiego rodzaju kłopotami ze snem. Nie wykluczone, iż w bliskiej przyszłości pojawią się kolejne doniesienia odnośnie do następnych roślin, które także wykażą funkcjonowanie w konfrontacji z bezsennością. Jak na razie naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się pieprzowi metystynowemu (Kava) – krzewowi, który spotkać można w czasie tropikalnym. Zajmuje się go do przygotowywania napoju o wartościach odprężających i rozleniwiających. Innym przypadkiem badanego środka jest męczennica cielista, która pomaga obniżyć stopień lęku, stany lękowe i umożliwia spokojne zasypianie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ