Jak zadbać o delikatną skórę pod oczami?

0
2032
Jak zadbać o delikatną skórę pod oczami

Na kobiecej toaletce czy w kosmetyczce coraz częściej znaleźć można dobry krem pod oczy. Kobiety dobrze wiedzą, że to on zapewni im młody wygląd przez długi czas. W końcu taki preparat dba o delikatną skórę pod oczami, opóźnia pojawianie się zmarszczek i poprawia koloryt skóry. Trzeba jednak wiedzieć, jak prawidłowo stosować taki specyfik.

Dlaczego krem pod oczy jest tak ważny?

Wynika to z samej natury skóry pod oczami, która zdecydowanie różni się od tej w innych partiach twarzy. Różnice najłatwiej uświadomić sobie, porównując grubość skóry. Ta pod oczami ma najwyżej 0,5 mm grubości, a ta na policzkach może mieć nawet 2 mm. Wokół oczu nie ma żadnych gruczołów łojowych, a więc oczywistym jest fakt, że skóra pod oczami łatwo ulega przesuszeniu i szybko się starzeje. Niezbyt wydolny układ naczyń limfatycznych w tych okolicach powoduje gromadzenie się płynów, co jest przyczyną pojawiania się obrzęków i cieni pod oczami. Do tego wszystkiego dochodzi naturalna mimika twarzy, a więc mrużenie oczu, naturalne ruchy powiek oraz te powodowane emocjami, chociażby takimi, jak śmiech. Wszystko to składa się na większą podatność na formowanie się zmarszczek, utratę jędrności, a także dużą skłonność do wiotczenia skóry wokół oczu.

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że stan skóry pod oczami wiele mówi o kondycji organizmu i o prowadzonym trybie życia. Jeśli kobiety zmagają się z jakimiś chorobami, jeśli nie przestrzegają zalecanej długości snu, gdy ich dieta pozostawia wiele do życzenia, a na co dzień korzystają z wielu niezdrowych używek, to wszystko odbija się na stanie skóry wokół oczu. Dobry krem pod oczy pozwoli rozwiązać wiele problemów związanych ze słabą kondycją skóry w tym miejscu.

Krem pod oczy – jak wybierać?

Wybór odpowiedniego preparatu nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim należy ocenić skórę pod oczami i zdefiniować najbardziej palące problemy. Czasami skóra wymaga przede wszystkim dobrego nawilżenia, wówczas warto sięgnąć po preparaty zawierające przede wszystkim kwas hialuronowy. Jeśli głównym problemem jest utrata jędrności i elastyczności skóry, warto sięgnąć po kremy pod oczy zawierające peptydy i retinol, które pobudzą produkcję kolagenu. Skutecznie też działają kremy oparte wprost na kolagenie, dostarczając bezpośrednio ten składnik do struktur skóry.

Warto także zwrócić uwagę na kremy pod oczy zawierające składniki o właściwościach antyoksydacyjnych, czyli takie, które potrafią zwalczać wolne rodniki, bo to one w dużym stopniu odpowiadają za procesy starzeniowe skóry.

Jak stosować krem pod oczy?

Niektóre panie mają sporo wątpliwości, czy krem pod oczy należy stosować rano, jako bazę pod makijaż, czy może lepiej nałożyć go wieczorem, po dokładnym zmyciu makijażu. Rozwiązanie tego problemu jest jednak prostsze, niż się wydaje. Skóra pod oczami jest tak złakniona wspomagania, że dobry krem warto aplikować zarówno rano, jak i wieczorem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ