Właściwości konopi indyjskich i ich wpływ na pamięć

0
807
Właściwości konopi indyjskich i ich wpływ na pamięć

Warto przyjrzeć się najważniejszym składnikom wszystkich odmian konopi, aby zrozumieć tę zależność. THC jest głównym składnikiem aktywnym w konopiach indyjskich. To sprawia, że zrozumienie tej zależności jest bardzo ważne. THC jest odpowiedzialny za wszystkie reakcje w organizmie, które są związane ze stanem odurzenia. Jest również odpowiedzialny za niepokój i paranoję. Kannabidiol to kolejny składnik, który często jest pomijany w interakcji różnych gatunków konopi. Jednak jego charakterystyczne działanie jest z pewnością łagodniejsze. Kannabidiol może być również wykorzystywany do hamowania zbyt drastycznych efektów THC. Stosunek ten jest znacznie przechylony na korzyść THC w szczepie skun, który ma najpoważniejsze problemy z pamięcią krótkotrwałą. Najważniejszym wnioskiem z badania jest to, że najlepiej jest przestać używać tej odmiany marihuany, gdy tylko zauważy się negatywny wpływ na zapamiętywanie. Jednak badanie może mieć również zasługi, ponieważ wielu badaczy uważa, że może być bardzo korzystne w terapiach pamięciowych dla pacjentów z zaburzeniami pamięci.

Marihuana i pamięć krótkotrwała

Zaburzenia pamięci krótkotrwałej, do których zalicza się upośledzenie, to jedno z najpoważniejszych zagrożeń związanych z paleniem marihuany. Do niedawna zakładano, że są one losem wszystkich użytkowników marihuany. Jednak ostatnie badania naukowe wykazały zmianę sposobu myślenia. Badania te pokazują, że nie marihuana per se jest przyczyną problemów, ale pewne odmiany konopi. Okazało się, że tylko regularni palacze mogli rozwiązywać zadania, które testowały ich pamięć krótkotrwałą. Inni palacze mieli taką samą zdolność zapamiętywania, niezależnie od tego, czy byli trzeźwi, czy naćpani. Pozwala to stwierdzić, że pewne składniki marihuany są odpowiedzialne w utracie pamięci. Składniki te są bardziej rozpowszechnione w niektórych odmianach marihuany niż w innych. Więcej do przeczytania na http://weed-seeds.pl/

Analiza powiązań między używaniem konopi a osteoporozą

Badania naukowe od dawna skupiają się na wpływie konopi na zdrowie kości. Badania te są często wykonywane w celu odpowiedzi na pytanie, czy marihuana stanowi ryzyko dla zdrowia i samopoczucia palaczy. Jednak ostatnio zostały one rozszerzone o kwestię zdolności konopi do zapobiegania osteoporozie. Jest to choroba, która w pewnym okresie życia dotyka nawet 12 procent mężczyzn i prawie trzydzieści procent kobiet. Stwierdzono, że powyższy efekt nie tylko osłabia kości w okresie dojrzewania, ale również przyczynia się do tego, że kości są bardziej chronione przed osteoporozą w późniejszym życiu. Badania zostały przeprowadzone z wykorzystaniem myszy jako wsparcia. Wykazano, że marihuana może powodować wyłączenie pewnych cząsteczek w organizmie, co jak się uważa odgrywa istotną rolę w rozwoju osteoporozy. Wykazano, że receptor CB1, aktywowany przez używanie marihuany, ma pewien wpływ na regenerację kości. Naukowcy wciąż nie są pewni co do wpływu marihuany na receptor CB1. Wykazano, że kannabinoidy zmniejszają utratę masy kostnej u osób starszych i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w kościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ