Zioła na przewód pokarmowy – o jakich mowa?

0
811
Zioła na przewód pokarmowy

Zła dieta, jedzenie w pośpiechu i stres powodują, że coraz więcej osób doświadcza dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. W takich sytuacjach warto sięgać po sprawdzone i skutecznie działające zioła, które pozwolą złagodzić nieprzyjemne odczucia i tym samym poprawić nasze samopoczucie. Które z nich są warte uwagi? Podpowiadamy.

Mięta na dolegliwości z przewodem pokarmowym

Mięta to jedno z najpopularniejszych ziół stosowanych na problemy trawienne. Stosuje się ją na szeroką skalę nie tylko w produktach leczniczych, ale również jako dodatek do deserów i napojów. Jedną z największych zalet mięty jest przede wszystkim to, że wykazuje bardzo szybkie działanie, zwłaszcza w porównaniu do innych ziół. Wspomaga trawienie oraz poprawia apetyt. Minimalizuje także różnorakie problemy gastryczne, między innymi wzdęcia, kolki jelitowe oraz bolesne skurcze żołądka. Pomaga także na dolegliwości wątroby i dróg żółciowych.

Mniszek lekarski na dolegliwości z przewodem pokarmowym

Mniszek lekarski to zioło, które wpływa na pobudzenie wytwarzania żółci przez wątrobę, a tym samym przyczynia się do szybszego trawienia. Zaobserwowano także pozytywny jego wpływ na funkcjonowanie dwunastnicy. Zwiększenie kurczliwości w tych przewodach przeciwdziała zastojowi żółci i normalizuje proces trawienia. Efekty nie są odczuwalne natychmiastowo, ale regularne spożywanie mniszka lekarskiego, na przykład w formie wywarów, przyczyna się do lepszego funkcjonowania całego układu pokarmowego. Warto także wiedzieć, że działa on rozkurczowo na mięśnie gładkie, co przyczyna się zarówno do szybszego przepływu żółci, jak i moczu.

Imbir na dolegliwości z przewodem pokarmowym

Imbir to nie tylko popularne zioło na problemy gastryczne. Stosowany jest także jako przyprawa w wielu egzotycznych kuchniach. Jego charakterystyczną właściwością jest przyspieszenie trawienia. Dlatego dodaje się go w formie przyprawy głównie do ciężkostrawnych dań. Można także spożywać go w formie ziołowych naparów. Okazuje się nieodzowny w przypadku wzdęć i mdłości. Działa pobudzająco na apetyt. Wykazuje także działanie lecznicze w pierwszych objawach przeziębienia. Można go zakupić zazwyczaj w postaci kłącza w charakterystycznej, żółtawej barwie.

Szeroki wybór ziół przeznaczonych na różnego rodzaju dolegliwości związane z układem pokarmowym można znaleźć w popularnym sklepie internetowym pod adresem https://mojazielarnia.pl/28-przewod-pokarmowy. Znaleźć można tam wiele interesujących preparatów oraz unikatowych mieszanek ziołowych w dobrych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ