Chirurgia plastyczna miejsc intymnych dla mężczyzn

0
4704
Chirurgia plastyczna miejsc intymnych dla mężczyzn

Chirurgia plastyczna dawno temu przestała być zarezerwowana dla rozkapryszonych gwiazd filmu i estrady. Ta stale rozwijająca się gałąź medycyny również zwyczajnym ludziom pomaga usunąć oznaki starzenia, poprawić wygląd i jakość życia – także intymnego. Prekursorkami w tej dziedzinie były kobiety, dla których między innymi rozmiar piersi stanowił źródło kompleksów i wpływał negatywnie na życie seksualne. Któż by pomyślał, że mężczyźni mają identyczne problemy? Panowie postanowili zawalczyć o swój komfort w sypialni. Chirurgia intymna mężczyzn święci triumfy i staje się coraz bardziej popularna.

Ginekomastia – co to takiego?

Piersi są jak najbardziej mile widziane, ale u pań. Mężczyźni borykający się z przerostem gruczołu piersiowego niechętnie widzą u siebie części ciała będące kwintesencją kobiecości. Panowie są gotowi na radykalne kroki, byle tylko się ich pozbyć. Z pomocą przychodzi im chirurgia plastyczna, gdy inne metody zawodzą. Pierwszym krokiem w leczeniu powinna być diagnoza lekarska, która wykluczy np. steatomastię mającą źródło w otyłości. Bardzo pomocne w takich przypadkach jest badanie USG i wywiad z pacjentem, pozwalające określić przyczyny schorzenia. Zdarza się bowiem, że również u mężczyzn zdarzają się guzy piersi i nowotwory, które mylnie mogą być uznane za ginekomastię, co jest bardzo niebezpieczną sytuacją.

Jeśli otoczka piersi jest powiększona lub przebarwiona na brązowo, występuje ból lub asymetria, często też wydzielina – najprawdopodobniej mamy do czynienia z ginekomastią. Skąd bierze się przerost gruczołu piersiowego? Jest on związany najczęściej z zaburzeniami hormonalnymi. Powstaje w wyniku niedoboru męskich lub nadmiaru żeńskich hormonów. Zdarza się też, że nieodpowiednia dieta, spożywanie nadmiaru piwa i pokarmów o działaniu estrogennym również przyczyniają się do powstania tego schorzenia. Kolejnym czynnikiem jest przyjmowanie leków o działaniu dopingującym, moczopędnych, czy stosowanych przy leczeniu prostaty. Marskość wątroby, guzy i nowotwory jąder oraz niedoczynność tarczycy to tylko niektóre z groźnych chorób przyczyniających się do powstawania ginekomastii.

Do leczenia operacyjnego kwalifikują się w szczególności przypadki choroby o niejasnym podłożu, gdy terapia i dieta nie dają oczekiwanych efektów. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, trwa on zazwyczaj nie dłużej niż 2 godziny. Po odessaniu tkanki tłuszczowej, lekarz przystępuje do dalszych działań. Niekiedy konieczne jest wykonanie nacięcia pod piersią. Koszt takiej operacji to zazwyczaj 3-5 tysięcy złotych.

Męskie narządy płciowe do poprawki

Mężczyźni niezadowoleni z wyglądu swych okolic intymnych mają do dyspozycji szereg zabiegów poprawiających ich estetykę. Gabinety medyczne oferują panom plastykę worka mosznowego, zmianę wielkości penisa, a nawet wszczepienie implantów jąder utraconych w wyniku choroby nowotworowej. Sztuczne jądra są wypełnione polimeryzowanym silikonem, solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Ich wszczepienie trwa około pół godziny i niesie za sobą koszt ok. 4 tysięcy złotych – w zależności od rodzaju protez. Plastyka worka mosznowego bywa droższa o tysiąc złotych.

Kiedy mężczyzna czuje się kobietą

Operacje zmiany płci przestały być tematem tabu. Choć mężczyźni uwięzieni w ciałach kobiet bywają wciąż z różną dozą tolerancji postrzegani przez otoczenie, coraz częściej mówią otwarcie o swych wewnętrznych rozterkach i decydują się na zmianę płci. Jest to długotrwały proces poprzedzony terapią hormonalną. Plastyka narządów płciowych obejmuje zarówno utworzenie pochwy ze skóry penisa, jak i łechtaczki z jego koniuszka, by możliwe było w przyszłości osiągnięcie satysfakcjonującego pożycia. Mężczyźni chcący swym wyglądem jak najbardziej przypominać płeć piękną, często dodatkowo decydują się na zabiegi usuwania żeber, jabłka Adama, laserową depilację owłosienia, operację strun głosowych, kości czoła, policzków, czy żuchwy. Implanty piersi to jeden z elementów nowego wyglądu, który pozwala im w szybki i łatwy sposób cieszyć się upragnioną kobiecością.

Panowie a chirurgia estetyczna

Poza zabiegami związanymi z okolicami intymnymi, mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety chirurgiczne, by poczuć się młodziej, wyglądać lepiej, powstrzymać efekty starzenia, poprawić wygląd twarzy i ciała. Nie odbiegają w tej kwestii od dążeń kobiet do osiągnięcia atrakcyjnego wyglądu. Podobnie, jak panie, panowie – decydują się na zmianę kształtu nosa, uszu, wypełnianie zmarszczek lub ostrzykiwanie botoksem. Usuwanie blizn lub niechcianych tatuaży również cieszy się sporą popularnością. Mężczyźni borykający się ze skutkami łysienia, mogą pozbyć się kompleksów dzięki zabiegom przeszczepu włosów, a ci, którzy marzą o pięknej, muskularnej sylwetce, nie muszą już wylewać litrów potów na siłowni. Jędrne pośladki, ramiona, a nawet efektowny kaloryfer na brzuchu – to wszystko można mieć dzięki wszczepieniu odpowiednich implantów. Nic dziwnego zatem, że popyt na chirurgię plastyczną stale wzrasta, ceny operacji stają się coraz bardziej przystępne, a nowoczesnych gabinetów przybywa.

Panowie zaczęli dbać o siebie i choć nie zawsze się do tego przyznają, traktują własny wygląd jako istotny element wpływający na jakość i poziom ich życia prywatnego i zawodowego. Ważne jednak, by zachować umiar w dążeniu do idealnego wyglądu i przede wszystkim akceptować siebie. W przeciwnym razie żadna operacja plastyczna nie pozwoli osiągnąć upragnionego efektu.

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ