Gdzie najlepiej zrobić implanty?

0
343

Implanty zębowe to rozwiązanie, na które w Polsce decyduje się coraz więcej osób. Systematycznie zwiększa się też liczba gabinetów, które oferują tego typu usługi stomatologiczne. Wszczepienie implantów to jednak nadal zabieg, który należy wykonać w takim miejscu, jak gabinet stomatologiczny, który specjalizuje się w tej dziedzinie, a personel wciąż poszerza swoją wiedzę w dziedzinie implantologii.

Zdrowe i ładne zęby to nie tylko kwestia estetyki. Od nich zależy także dobre samopoczucie psychiczne, brak kompleksów i pewność siebie. To jednak nie wszystko. Od stanu naszego uzębienia zależy też ogólny stan naszego zdrowia. Popsute, zaatakowane próchnicą zęby wywołują choroby układu krążenia (jak np. zapalenie mięśnia sercowego), chorobę wrzodową czy choroby stawów. To wszystko przez wywołanie przez zły stan uzębienia w jamie ustnej stanów zapalnych w organizmie. Dlatego też tak ważne jest, by nasze zęby były pod stałą kontrolą. Duże znaczenie dla naszego zdrowia ma także to, by uśmiech był pełen. Brak wszystkich zębów to gorsze żucie, gorsze trawienie i obciążanie pozostałych zębów. Poza tym przez brak zębów zmienia się np. symetria twarzy. Dlatego też wiele osób z brakiem jednego lub kilku zębów decyduje się na leczenie implantologiczne.

Implanty zębowe – czym są i kiedy się na nie zdecydować?

Implant to podstawa konstrukcji, która pozwala na trwałe odtworzenie zęba. To taki – najczęściej tytanowy – odpowiednik naturalnego korzenia zęba i jest on osadzany bezpośrednio w kości. Na takim implancie montowana jest korona zęba. Implanty zębów są ściśle dopasowywane nie tylko pod względem kolorystycznym do pozostałych zębów. Przy wszczepianiu implantów zębowych bierze się także pod uwagę strukturę uzębienia i budowę kości pacjenta. Dlatego też takie zabiegi należy wykonywać u stomatologów wyspecjalizowanych w chirurgii stomatologicznej. Kto decyduje się na implanty? Są to ludzie, którzy nie mają z różnych przyczyn (np. po usunięciu zęba) jednego lub kilku zębów. Implanty są też wykorzystywane do leczenia bezzębia. W przeciwieństwie do innych metod wstawiania zębów, implanty to rozwiązanie wygodne, naturalne i mogące służyć nawet całe życie.

Implanty stomatologiczne – skuteczne systemy

Wszczepienie implantu to możliwość wykorzystania różnych systemów implantologicznych, które umożliwiają skuteczne uzupełnienie braków zębowych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają wszczepić implanty tak, aby nie było konieczne przed wstawieniem implantu podniesienie dna zatoki szczękowej. Dzięki czemu koszty zabiegu są niższe, a czas rekonwalescencji skraca się. Zabiegi implantologiczne przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów pozwalają szybciej cieszyć się pełnym uśmiechem. Co ważne, dzięki takim nowoczesnym systemom, zabieg implantologiczny jest teraz prostszy niż był jeszcze parę lat temu. Równie istotne jest też to, że takie współczesne zabiegi sprawiają pacjentom o wiele mniej cierpienia podczas i po implantacji. Warto też dodać, że implant zęba zawsze jest wszczepiany w znieczuleniu.

Gdzie najlepiej zrobić implanty zębów – jak wybrać specjalistę

Przede wszystkim należy wybrać specjalistę z długim doświadczeniem, który jest chirurgiem stomatologicznym i wciąż pogłębia swoją wiedzę. Taki fachowiec, który pozostaje na bieżąco z wszystkimi nowinkami, na pewno zastosuje optymalne rozwiązanie. Liczy się także to, by specjalista miał indywidualne podejście do swoich pacjentów. Dzięki czemu wszczepione implanty będą perfekcyjnie i bardzo długo spełniać swoje funkcje. Warto wybrać też gabinet wyposażony w nowoczesny sprzęt i najnowsze narzędzia stomatologiczne i zapoznać się z opiniami o nim.

Powodzenie zabiegu wszczepienia implantów jest pewnikiem, jeśli wybierzemy odpowiedniego specjalistę https://www.hercka.pl/implantologia/. To zapewni nam nie tylko piękny uśmiech na stałe, ale i zdrowie oraz dobre samopoczucie psychiczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ