Jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

0
1316

O problemie męskiego łysienia można by napisać pokaźnych rozmiarów książkę, bowiem nie od dziś wiadomo, że ilu panów tyle rodzajów tej choroby. Poszczególne przypadki różnią się od siebie stopniem zaawansowania, ilością ognisk oraz szybkością utraty włosów. Czy można temu zaradzić jednocześnie nie uciekając się do rozwiązań stricte chirurgicznych? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy, że skorzystamy z oferty salonów fryzjerskich lub zakładów medycyny estetycznej.

Co mogą nam one zaoferować? Jeżeli problem z którym się zmagamy nie jest w nadmiernym stopniu zaawansowany, całkowicie wystarczająca okazać się może tak zwana trychologia holistyczna. Polega ona na dokładnym przebadaniu stanu zarówno skóry głowy jak i włosów, a następnie zaleceniu odpowiedniej diety, preparatów medycznych i kosmetycznych oraz suplementów, które to pozwolą je wzmocnić i przywrócić do pierwotnego stanu. Niestety, łysienie (zarówno plackowate, androgenowe, jak i telogenowe) przyjąć może formę zaawansowaną, kiedy okazuje się, że nawet najlepsze medykamenty stosowane regularnie nie przynoszą spodziewanych skutków.

W takim przypadku ponadprzeciętnie korzystną opcją okazuje się wizualne zagęszczenie włosów poprzez aplikację na skórę głowy specjalnych włókien. Przywierają one do samodzielnie wyhodowanej fryzury, sprawiając jednocześnie że ta zaczyna prezentować się o wiele bujniej, zdrowiej i piękniej. Co ważne, krok ten nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji w organizm pacjenta, a więc nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień czy wykształcenia się reakcji alergicznej. Równie istotny jest fakt, iż efekt jest niemalże natychmiastowy. Od razu po wyjściu z salonu lub zakładu będziemy mogli cieszyć się naszą nową, o wiele bardziej okazale prezentującą się fryzurą. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z opisywanym w ramach tego artykułu problemem zdrowotnym, jak najbardziej warto sięgnąć po poradę specjalistów – nie tylko nam oni pomogą, ale także podpowiedzą jak prawidłowo dbać o włosy, aby do maksimum zahamować ich niekontrolowane wypadanie włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ