W jaki sposób e-recepty ułatwiają nam życie?

0
1390
W jaki sposób e-recepty ułatwiają nam życie

Powinniśmy doceniać te wszystkie możliwości, jakie zapewnia nam współczesny świat. Powinieneś docenić nawet to, że żaden lekarz, w trakcie konsultacji, nie wypisze ci mało czytelnej recepty papierowej, którą później musiałbyś odszyfrowywać wraz z farmaceutą, albowiem zamiast niej dostarczy ci receptę elektroniczną. Pewnie wiesz już, jak działa elektroniczna recepta. Skoro obowiązuje ona już od ponad dwóch lat, na pewno przynajmniej raz w życiu miałeś z nią bezpośrednią styczność i miałeś okazję ją zrealizować, dlatego wiesz już, jak prosty i wygodny jest to proces. W sumie można uznać, że ta wygoda realizacji e-recept jest jedną z ich największych zalet.

E-recepta online tanio

W przypadku recept elektronicznych nie musisz zachodzić do aptek z żadnymi papierami i martwić się o to, że akurat ten najważniejszy świstek zawieruszy ci się gdzieś w torbie albo że w ogóle go gdzieś zostawisz i zgubisz. Kod dostępu masz zwykle zapisany w telefonie, bo przychodzi on do ciebie sms-em. Nie zawsze tak się dzieje, ale jeśli to konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl była przez ciebie odbywana, twoja elektroniczna recepta rzeczywiście powinna zostać dostarczona do ciebie albo drogą mailową, albo drogą telefoniczną.

Załóżmy jednak, że tak jakoś się stało, iż usunąłeś i wiadomość sms, i wiadomość e-mail, w których miałeś zapisany kod dostępu do leków. Co teraz? Całe szczęście nie musisz ponownie zgłaszać się do swojego lekarza czy prosić go o ponowne wypisanie wszystkich leków, bo równie dobrze możesz zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (każdy takie konto posiada), by ponownie wygenerować otrzymaną wcześniej receptę.

Specjalna platforma od razu pokaże ci, jak to zrobić. Postępuj zgodnie z jej instrukcjami, a w króciutkiej chwili znów uzyskasz dostęp do zagubionej bądź usuniętej recepty. Nie dość, że będziesz mógł ją zrealizować wtedy bez żadnych problemów, to jeszcze do tego ponownie zapoznasz się ze sposobem przyjmowania leków, który też trafia właśnie na takie Internetowe Konto Pacjenta, wraz z e-receptą. Gdybyś więc zapomniał o tym, o czym mówił ci lekarz, nie próbuj bazować na informacjach występujących na ulotce leku, a zamiast tego sprawdź te zalecenia w IKP. Recepta online przez Internet powinna wskazać ci wyraźnie, jakie dawki wybranych leków masz stosować i w jaki sposób masz to w ogóle robić. Jeżeli natomiast zechcesz uzyskać kolejną elektroniczną receptę, będziesz mógł to zrobić bez odbywania wizyty w stacjonarnym gabinecie, a poprzez szybkie wypełnienie internetowego formularza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ