Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego – czy warto?

0
1177

Pielęgnacja chorego leżącego jest niezwykle wymagająca. Problematyczne stają się najprostsze czynności, wykonywane dotąd bez żadnego wysiłku. Łóżko rehabilitacyjne pomaga pacjentowi i jego opiekunowi lepiej radzić sobie z niesprawnością. Nie zawsze istnieje konieczność zakupu nowego sprzętu. W wielu sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie łóżka medycznego w profesjonalnym sklepie medycznym.

Łóżko rehabilitacyjne – wsparcie w niepełnosprawności i w opiece

Dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne, zwłaszcza elektryczne, znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie – nie tylko osobie niepełnosprawnej, ale także jej opiekunowi. Możliwość regulowania wysokości leża i kąta jego nachylenia, a także łatwość przemieszczania łóżka dzięki zamontowanym na nóżkach kółkom, sprawiają, że czynności, takie jak choćby mycie, przebieranie i podnoszenie pacjenta przestają wiązać się z ogromnym wysiłkiem.

Sterowane pilotem łóżka medyczne zmniejszają ponadto ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Zapewniają także większy komfort i bezpieczeństwo, które podczas opieki nad osobami niepełnosprawnymi są priorytetem.

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to jednak spory wydatek. Jego cena, sięgająca kilku tysięcy złotych, często wykracza poza możliwości domowego budżetu. Z drugiej strony, w niektórych sytuacjach zwyczajnie nie jest to konieczne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług wypożyczalni.

Dowiedz się więcej na temat możliwości zakupu i wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego na https://www.brandvital.eu/

Kiedy warto wynająć łóżko rehabilitacyjne?

Wypożyczenie łóżka z pewnością należy rozważyć w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z niesprawnością czasową. Wynajem będzie zatem dobrą opcją, gdy pacjent ucierpiał na skutek wypadku bądź jest w stanie pooperacyjnym, jednak wiemy, że po zakończeniu leczenia i rekonwalescencji wróci do zdrowia. Kiedy łóżko przestanie być potrzebne, bez problemu możemy je zwrócić. Jeśli jednak dysfunkcja jest przejściowa, ale dotknęła seniora, lepiej rozważyć zakup łóżka specjalistycznego na stałe. W niedługim czasie, gdy sprawność osoby starszej zacznie się pogarszać, sprzęt może okazać się bardzo przydatny.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego jest również dobrym pomysłem, gdy zastanawiamy się nad zakupem, jednak nie jesteśmy ostatecznie przekonani co do tego, który model będzie w naszym przypadku najbardziej odpowiedni. Wypożyczenie daje sposobność przetestowania sprzętu i dostosowania go do indywidualnych potrzeb wynikających z budowy ciała oraz specyfiki niesprawności.

Kolejnym, choć w wielu przypadkach decydującym czynnikiem, są względy finansowe. Wypożyczenie elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego nie wymaga wydania jednorazowo dużej kwoty. Koszty wynajmu są zazwyczaj na tyle niskie, że włączenie ich do comiesięcznych wydatków nie nadwyręża znacznie kieszeni.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne i ile to kosztuje?

Łózko rehabilitacyjne możemy wynająć m.in. w wypożyczalniach sprzętu medycznego bądź sklepach medycznych. Warto postawić na zaufane punkty, w których sprzęt jest odpowiednio konserwowany i w pełni sprawny technicznie. Niektóre firmy (np. Brandvital) gwarantują dostawę i montaż łóżka w domu klienta, co daje pewność, że zostanie ono złożone poprawnie i będzie działać bez zarzutów.

Ceny wynajmu łóżka rehabilitacyjnego ustalane są przez wypożyczalnie indywidualnie, znaczenie ma przede wszystkim klasa sprzętu. Za model podstawowy zapłacimy około 80 zł miesięcznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ