Nawilżająca kuracja dla suchych włosów – jak uzyskać pożądane efekty?

0
1387
Nawilżająca kuracja dla suchych włosów

Wśród kosmetyków nowej generacji na półkach drogerii nie brakuje takich, których głównym zadaniem jest nawilżanie. Ale czy zastosowanie jedynie szamponu nawilżającego przyniesie efekt, o który ci chodzi? Sprawdź, jakie działania podjąć w celu odbudowania odpowiedniego poziomu nawilżenia swoich włosów!

Nawilżanie nie tylko od zewnątrz

Podstawą nawilżania skóry i włosów jest zawsze odpowiednia dieta oraz picie dużych ilości wody. Komórki łodygi włosa są tkanką martwą – trudniej docierają do niej cząsteczki wody i trudno się utrzymują, ponieważ nie są otoczone siatką naczyń krwionośnych. Idealnym rozwiązaniem jest więc stosowanie diety bogatej w warzywa i owoce, a także zażywanie suplementów, które poprawiają wchłanianie wody w organizmie – po to, aby nawilżać swoje włosy od środka!

Nawilżanie pełną parą!

Najbardziej szkodzi włosom wysoka temperatura oraz słona i chlorowana woda. Te czynniki sprawiają, że włosy bardzo szybko stają się wysuszone i podatne na złamania. Odżywka do włosów nawilżająca stosowana po każdym umyciu nawilżającym szamponem to bardzo dobry wybór, ale niewystarczający. Elseve szampon odbudowujący lub specjalne kosmetyki dla włosów zniszczonych marki Kerastase czy Matrix mogą świetnie wspomóc odbudowę włosów poprzez wbudowywanie w ich cząsteczki protein czy ceramidów, które działają niczym cement na zniszczoną łodygę. Elseve szampon odbudowujący dobrze jest też urozmaicić poprzez zastosowanie raz na 2 tygodnie maski intensywnie nawilżającej, która pozwoli odbudować płaszcz wodny włosów.

Nie tylko nawilżanie, ale i ochrona!

Włosy suche są zniszczone i nawet po nawilżeniu są bardzo podatne na ponowne wysuszenie. Dlatego oprócz nawilżania niezbędne jest też zastosowanie odpowiedniej ochrony. Odżywka do włosów nawilżająca powinna być stosowana przed nałożeniem na włosy olejków ochronnych. Wmasowuje się je w wilgotne włosy po umyciu i pozostawia do wyschnięcia. Tłusta warstwa nie powoduje przetłuszczania się włosów, ale za to skutecznie chroni wodę przed jej odparowywaniem. Kwasy tłuszczowe zawarte w olejkach oraz substancje aktywne w maskach i odżywkach dają też super efekt ochronny – pozwalają zapobiegać odparowywaniu wody pod wpływem promieni słonecznych czy morskiej wody. Dla osób, które preferują częstą stylizację gorącym powietrzem, zalecane jest także stosowanie kosmetyków termoochronnych, które tworzą fizyczną warstwę niedopuszczającą do przegrzewania się włosa i tym samym – do uciekania z niego wilgoci.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ