Zdrowe odżywianie receptą na wiele współczesnych chorób i dolegliwości

0
1668
Zdrowe odżywianie

Nie bez powodu, składając sobie życzenia z różnych okazji, wspominamy o zdrowiu. Mimo tego, że żyjemy w nowoczesnych czasach, doświadczamy różnych chorób i dolegliwości. Warto mieć świadomość, że wiele z nich można wyleczyć lub wyciszyć, nie tylko za sprawą leków, ale również dzięki zmianie sposobu żywienia.

Kiedy warto udać się do dietetyka?

Badania wskazują, że najczęstszym powodem wizyty u dietetyka jest borykanie się z nadwagą. To nic odkrywczego. Nie mieścimy się w dotychczas noszone ubrania, mamy słabszą kondycję i tak dalej. Część z tych osób po prostu przesadza z jedzeniem, ale jest także spora grupa ludzi, których kłopoty z nadwagą spowodowane są najrozmaitszymi chorobami. U niektórych są one zdiagnozowane, u innych nie. Dlatego warto robić sobie regularne podstawowe badania z krwi i moczu, które w razie czego wskażą jakieś nieprawidłowości.

Coraz częstszym motywatorem do odwiedzenia gabinetu dietetycznego jest troska nie tylko o swoją wagę, ale również chęć zadbania o piękny wygląd skóry, włosów, paznokci, kości, stawów, kręgosłupa. W sklepach dostępne są przeróżne produkty żywieniowe. Jednak, mimo tego, że urzędy dopuściły je do sprzedaży, to ich wpływ na zdrowie człowieka nie jest do końca pozytywny. Dlaczego? Dlatego, że nie zawsze znamy ich pochodzenie oraz technologię produkcji. Zbyt częste spożywanie przetworzonych posiłków nie sprzyja ani zgrabnej figurze, ani dobremu samopoczuciu.

Konsultacje z dietetykiem wskazane są także w przypadku takich symptomów jak: częste bóle głowy, apatia czy przedłużające się osłabienie. Może się bowiem okazać, że naszemu organizmowi brakuje jakiegoś składnika pokarmowego lub odwrotnie, któryś jest w nadmiarze. Duże znaczenie ma także kwestia ilości, składu i regularności poszczególnych posiłków. Wszystkie te kwestie bierze pod uwagę specjalista od prawidłowego odżywiania.

Do kogo po profesjonalną poradę w zakresie prawidłowego żywienia?

Z całą pewnością godną polecenia dietetyczką jest Pani Jolanta Flejszar-Olszewska. Posiada zarówno spore doświadczenie zawodowe jak również odnosi sukcesy na polu naukowym. Jest doktorem nauk chemicznych oraz specjalistą od leczenia dietetycznego i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. To co jednak szczególnie wyróżnia tę specjalistkę od innych jest holistyczne podejście do pacjenta. Wywiad i analiza realizowana jest zatem kompleksowo. Każda dieta dobierana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby.

Celem Pani Jolanty jest nie tylko bieżące rozwiązanie problemu odżywiania, ale nauczenie pacjentów sposobu na nowe, zdrowsze życie, w którym nadwaga nie powraca. Dietetyczka angażuje się na 100% i gwarantuje stałe efekty. Potrafi zmotywować pacjenta do zmiany jego nawyków żywieniowych, ale bierze także pod uwagę stan zdrowia, aktywność fizyczną, pracę zawodową, odpoczynek i radzenie sobie ze stresem.

Od diety do zdrowego życia

Wskazana sentencja to motto Pani Jolanty, która specjalizuje się w następujących dziedzinach:

  • dietoterapia nadwagi i otyłości,
  • dietoterapia w chorobach, np. jelita drażliwego, dny moczanowej, chorób sercowo-naczyniowych, Hashimoto,
  • żywienie w ciąży,
  • żywienie dzieci i młodzieży,
  • żywienie w sporcie,
  • dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych, w tym: cukrzycy, miażdżycy, nowotworów,
  • dieta w migrenie.

Dietetyczka zachęca do skorzystania z darmowej konsultacji. Więcej informacji w tym zakresie można znaleźć pod adresem internetowym: flejszar-olszewska.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ