Profesjonalne przekąski i napoje dla sportowców – jakie produkty warto mieć pod ręką?

0
1394
przekąski i napoje dla sportowców

Doświadczeni fani aktywności fizycznej doskonale wiedzą, że czasami same posiłki mogą nie wystarczyć do dostarczenia organizmowi odpowiednich ilości poszczególnych składników odżywczych. Jest to związane z tym, że sportowcy mają znacznie wyższe zapotrzebowanie na większość substancji. Sprawdź, jakie produkty z profesjonalnych sklepów mogą być wartościowym uzupełnieniem diety.

Zdrowe batony

Wielu sportowców praktycznie zawsze ma w kieszeni kurtki lub torby chociaż jeden batonik, po który można sięgnąć przed, w trakcie lub po treningu. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę przede wszystkim na batony energetyczne z proteinami. Taka przekąska może dostarczyć solidną dawkę energii, jest sycąca, a jednocześnie nie zawiera cukru. Jest to niezawodny sposób na szybkie zaspokojenie głodu i uniknięcie sięgania po niezdrowe produkty.

Od czasu do czasu można także sięgnąć po batony z wysoką zawartością węglowodanów, które są podstawowym składnikiem diety sportowca. To właśnie one w dużej mierze zapewniają energię niezbędną do przeprowadzenia treningu. Niepozorny batonik może przyczynić się zatem do zwiększenia wydolności organizmu podczas długotrwałego wysiłku. Osobom, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, poleca się batony z serii Fit.

Napój izotoniczny

Taki napój pokrywa zapotrzebowanie na dwa ważne elementy diety sportowca – wodę i elektrolity. Warto pamiętać, że w przypadku intensywnego wysiłku należy pić więcej płynów. Inaczej można szybko doprowadzić do odwodnienia, które może być naprawdę niebezpieczne, zwłaszcza w połączeniu z kontynuowaniem treningu. Napoje izotoniczne z oferty sklepu Inkospor to jednak nie tylko sama woda.

Bardzo ważnymi składnikami takich produktów są elektrolity, czyli m.in. sód, potas, magnez, chlor i wapń. Ta grupa minerałów jest odpowiedzialna np. za prawidłową gospodarkę wodną organizmu. W przypadku sportowców dość łatwo może dojść do niedoborów tych składników, ponieważ podczas intensywnego wysiłku są wydalane wraz z potem. Dodatkowo w napojach izotonicznych mogą pojawić się witaminy i inne przydatne składniki odżywcze.

Zamienniki posiłków

Choć takie produkty mogą zastąpić posiłek, to oczywiście nie oznacza to, że sportowcy mogą zupełnie zrezygnować z dostarczania organizmowi normalnej żywności. Zamienniki posiłków należy raczej potraktować jako uzupełnienie diety. Osoby aktywne fizycznie mają wysokie zapotrzebowanie na białka i węglowodany, które czasami trudno dostarczyć jedynie w tradycyjnych posiłkach.

Po zamienniki z oferty Inkospor warto na pewno sięgnąć w sytuacji, gdy brakuje czasu lub nie ma możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości ważnych składników odżywczych. Takie produkty mogą przydać się także osobom opornym na przyrost masy. Ponadto w wielu przypadkach np. białko z zamienników posiłków jest bardziej lekkostrawne i mniej obciąża układ pokarmowy, niż ten sam składnik podany w formie potrawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ