Pieluchomajtki dla dorosłych – kryteria doboru

0
1599
Pieluchomajtki dla dorosłych

Odkąd na rynku pojawiły się pieluchomajtki dla dorosłych, zdecydowanie poprawił się komfort życia wielu osób cierpiących na nietrzymanie moczu. Mogą oni bowiem znowu prowadzić aktywne życie zawodowe i towarzyskie, a nawet uprawiać ulubiony sport. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać pieluchomajtki, by móc znowu cieszyć się życiem!

Pieluchomajtki dla dorosłych i prawidłowy rozmiar

Wielkość pieluchomajtek ma kluczowe znaczenie dla uzyskania codziennego komfortu funkcjonowania. Jeśli zdecydujesz się na zbyt mały rozmiar, możesz doświadczyć nieprzyjemnego uciskania. Twoja skóra będzie znacznie bardziej podatna na bolesne odparzenia. Z kolei zbyt duży rozmiar pieluchomajtek sprawi, że będą się zsuwać, i to nie tylko podczas chodzenia. Nawet w czasie zmiany pozycji podczas snu mogą zmienić swoje położenie, a przez to ochrona może być niedostateczna.

Jeśli więc zamierzasz kupić pieluchomajtki dla dorosłych po raz pierwszy, najpierw zmierz obwód bioder i pasa. Wyposażony w taką wiedzę, poproś sprzedawcę o pomoc. Osoby zajmujące się sprzedażą pieluchomajtek, pampersów i innych tego typu środków najczęściej potrafią dobrać rozmiar lepiej niż początkujący ich użytkownicy lub nowi opiekunowie osób chorych. Na początek warto kupić niewielką liczbę pieluchomajtek i po prostu przetestować rozmiar, a jeśli nie będzie on odpowiedni, to przy następnym zakupie trzeba zdecydować się na inny.

Pieluchomajtki i właściwa chłonność

Kupując pieluchomajtki, wiele osób wybiera te o najwyższej chłonności. Sądzą oni, że to właśnie ten rodzaj zabezpieczenia da im najlepszą ochronę. Tymczasem wybierając pieluchomajtki dla dorosłych, trzeba zdawać sobie sprawę, że te o najwyższym stopniu chłonności mają najgrubsze wkładki chłonne, co przekłada się na komfort ich noszenia. Nie każdy jednak potrzebuje tych najgrubszych pieluchomajtek.

By właściwie oszacować stopień chłonności, którego potrzebujesz, musisz ocenić rodzaj nietrzymania moczu, z którym się mierzysz. Jeśli jest to kropelkowe nietrzymanie moczu, to zdecydowanie powinieneś wybierać pieluchomajtki o najniższym stopniu chłonności, bo one i tak wystarczająco zabezpieczą Cię na co dzień. Dopiero jeśli mierzysz się z nietrzymaniem moczu o stopniu bardzo ciężkim, powinieneś sięgać po pieluchomajtki dla dorosłych o najwyższej chłonności.

Jak określić stopień nietrzymania moczu?

Aby jak najdokładniej określić stopień nietrzymania moczu, warto wykorzystać tak zwany dzienniczek mikcji. Notuj w nim swoje wizyty w toalecie, dzienną liczbę epizodów nietrzymania moczu, by potem omówić wszystko z lekarzem.

Do określenia stopnia nietrzymania moczu potrzebne są także inne dane. W dzienniczku mikcji trzeba zapisywać ilość wypitych płynów w ciągu dnia. Bardzo przydatne są takie informacje jak wykonywane czynności i pozycje, w których dochodzi do nietrzymania moczu. Warto też zapisać, jakie środki ochronne były stosowane danego dnia.

Gdy zostanie określony rodzaj i stopień nietrzymania moczu, z łatwością dobierzesz odpowiedni rodzaj pieluchomajtek. Zapewni Ci to duży komfort i w dzień, i w nocy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ