Promieniowanie UV

0
2098
promieniowanie uv
fot. pexels.com

Słońce stanowi dla wielu największe szczęście. Cieszą się nim i lubią wygrzewać w jego promieniach. Nierzadko takie osoby przesadzają również z opalaniem i mają później problemy ze skórą i ze zdrowiem. Słońce ma na nas dobry wpływ, ale w ograniczonej ilości.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/jaki-wplyw-ma-na-skore-promieniowanie-uv/

Promienie słońca

Pierwsze promienie słońca cieszą każdego, zwłaszcza, że i aura na dworze robi się bardzo przyjemna. Wówczas bardzo często nie chronimy się przed słońcem, a wystawiamy na jego działanie i chłoniemy sobą promienie słoneczne.

Nie jest to jednak dobrym rozwiązaniem, nawet dla zapalonych fanów wiosny. Słońce ma bowiem szkodliwe działanie, które może prowadzić nawet do nowotworów! Promienie słoneczne mają bowiem zawarte promieniowanie UV, a ich nadmierna ilość może spowodować poparzenia skóry, czerniaki oraz nowotwory!

Zwykłe poparzenia słoneczne nie są aż tak szkodliwe dla człowieka. Jednakże długie eksponowanie się na słońcu może prowadzić do poważniejszych problemów skórnych, jak rak skóry oraz inne trwałe zmiany dermatologiczne.

Słońce jest również naturalną witaminą D. Zatem możemy je chłonąć, w miarę rozsądku i małych ilości! Zimą jest nam ono najbardziej potrzebne, a więc pamiętajmy by go zażywać w rozsądnych ilościach.

Jak się chronić przed promieniowaniem UV?

Aby uniknąć wszelkich szkodliwych efektów oddziaływania słońca na naszą skórę musimy się przed nim chronić! W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrem UV, które będą chronić naszą skórę przed promieniami słońca.

Nie jest to jednak jedynym rozwiązaniem. Powinniśmy również zabezpieczać swoją głowę przed słońcem, nosząc czapki lub kapelusze, a także nie eksponować się zbyt mocno na słońcu, a z pewnością nie na bardzo długo.

Nie zapomnijmy również o ochronie naszych oczu. Nośmy zatem okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, które nie tylko ochronią nasze oczy przed promieniami słońca, ale również pozwolą nam lepiej widzieć w mocno słonecznie dni.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/zachowaj-mlodosc-dzieki-masazom-twarzy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ