Ból nóg – jest na to sposób!

0
1641
Ból nóg

Ból nóg towarzyszy wielu osobom dorosłym w ciągu dnia, zwłaszcza kobietom. To niejedyny problem, gdyż nogi często są również opuchnięte i odczuwane jest uczucie ciężkości. Sprawia to nie tylko spory kłopot osobom zmagającym się z tymi dolegliwościami, ale i bywa groźny dla ludzkiego zdrowia. Tą chorobą jest przewlekła niewydolność żylna, której warto poznać objawy. Przekonaj się, jak można złagodzić ból kończyn dolnych!

  1. Ból nóg – poznaj skuteczne sposoby na wyeliminowanie problemu!
  2. Krótko o niewydolności żylnej

Ból nóg – poznaj skuteczne sposoby na wyeliminowanie problemu!

Problem bolących nóg sprawia duży dyskomfort osobom, które często chorują na niewydolność żylną. Dlatego warto poznać skuteczne sposoby walki z tym problemem, które można znaleźć również na stronie internetowej http://nowafarmacja.pl/blog/naturalne-sposoby-na-bolace-nogi. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest profilaktyka, obejmująca dbanie o prawidłową postawę ciała. W ciągu dnia warto unikać plątania nóg, czyli zakładania nogi na nogę oraz długiego stania. Siedząc dobrze jest skorzystać z podnóżka, a od czasu do czasu unieść nogi powyżej tułowia.

Bardzo istotne dla naszych nóg jest obuwie, które nosimy na co dzień. Powinno być ono wygodne, dobrze dopasowane do wielkości i długości stopy oraz wykonane z dobrej jakości tworzyw. Doskonałym rozwiązaniem jest oczywiście wybór obuwia wyprodukowanego ze skóry, ponieważ materiał ten przepuszcza najwięcej powietrza. Warto podkreślić, że obuwie powinno się codziennie zmieniać. Stopy nie lubią monotonii, jeśli chodzi o ich odzienie.

Krótko o niewydolności żylnej

Przewlekła niewydolność żylna spowodowana jest przyjmowaniem zarówno siedzącej, jak i stojącej pozycji. Warunkiem wystąpienia tej choroby jest utrzymywanie przez długie godziny tej samej pozycji, bardzo często przez długie lata. Przyczynia się to do powstania żylaków, ponieważ wymuszona pozycja ciała przyczynia się do wzrostu ciśnienia krwi w żyłach. Dlatego też w naczyniach żylnych nóg pojawiają się zastoje, mimo że krew ta powinna dotrzeć do serca. Problem ten dotyczy osób dorosłych, a przede wszystkim kobiet.

Czynników sprzyjających powstawaniu choroby jest więcej, mianowicie: nadwaga, otyłość, wiek, leczenie hormonalne, obciążenie genetyczne, niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej. Warto podkreślić, że chorobę można spowolnić lub jej nawet uniknąć. Dlatego nie powinno się bagatelizować pierwszych objawów, jak: ciężkość nóg, ból nóg czy ich zmęczenie. Istnieje wiele sposobów, które łagodzą ból kończyn dolnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ