Jak wspomóc pracę wątroby?

0
1887

Wątroba pełni niezwykle ważne i różnorodne funkcje w ludzkim organizmie. Uczestniczy w licznych szlakach przemian oraz syntezy, stanowi magazyn substancji oraz jest niezbędna w eliminacji szkodliwych związków. Zaburzenie związane z jej funkcjonowaniem lub uszkodzenie struktury mogą nieść bardzo poważne konsekwencje dla całego ustroju. Dlatego walka z dolegliwościami oraz wsparcie prawidłowej pracy wymagają podjęcia przez nas odpowiednich kroków. Jaki jest więc skuteczny lek na wątrobę?

Najważniejszymi czynnikami ochronnymi zapewniającymi odpowiedni stan wątroby są styl życia oraz dieta. Prawidłowe odżywianie, spożywanie warzyw i owoców czy unikanie tłustych, przetworzonych produktów pomaga w utrzymaniu jej sprawności. Niewątpliwe znaczenie ma ograniczenie szkodliwych substancji, do których należy alkohol. Jego długotrwałe stosowanie może znacznie upośledzić sprawność wątroby i przyczynić się do wystąpienia poważnych schorzeń. Pacjenci nierzadko zapominają, że niekorzystne jest również nadużywanie popularnych leków przeciwbólowych.

W walce z dolegliwościami pomocne mogą być leki na wątrobę. Ich celem jest usprawnienie pracy oraz ochrona komórek przez działanie zawartych w nich związkach. Pacjenci najczęściej sięgają po różnego rodzaju preparaty ziołowe dostępne w aptekach. W ich składzie znaleźć można wyciąg z zielonej herbaty, korzenia cykorii czy ziela karczocha. Wpływają one m. in. na skuteczne oczyszczanie oraz chronią hepatocyty przed uszkodzeniami. Zastosowanie znajdują także różnorodne mieszanki do zaparzania, zawierające pokrzywę lub czarnuszkę.

Leki na wątrobę

Leki wspomagające pracę wątroby są obecnie szeroko dostępne na polskim rynku. Ich różnorodność umożliwia wybór preparatu, który najbardziej spełnia oczekiwania konsumenta. Wiele z nich dostępnych jest bez recepty za niewielką kwotę. Dodatkowo producenci wychodzą naprzeciw i proponują szeroki wachlarz postaci farmaceutycznych: tabletki, kapsułki powlekane, krople lub soki. Dzięki temu pacjenci mogą sięgnąć po lek zgodnie z własnymi preferencjami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ