Sposoby na zadbane włosy jesienią

0
1786
Sposoby na zadbane włosy jesienią

Jesień to pora roku, podczas której musimy dbać o włosy wyjątkowo intensywnie. Wszystko ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Intensywny wiatr, a także wahania temperatur niekorzystnie wpływają na stan naszych kosmyków. Wydaje się więc, że najlepszym wyborem będzie zakupienie dobrego jakościowo, delikatnego szamponu i intensywnie regenerujących odżywek. Warto pomyśleć także o wzmocnieniu włosów przy pomocy wcierek.

Postaw na delikatny szampon

Jesienią należy dbać o dokładne, ale delikatne oczyszczenie swoich włosów. Warto byłoby zdecydować się na zakupienie szamponu, w którym nie znajdziemy silnie działających detergentów. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia skóry głowy. Na szczęście, w drogeriach znajdziemy całkiem sporo szamponów o naturalnych składach, które są delikatne w działaniu. Należy spienić je w dłoniach, a następnie wmasować w skórę głowy. Najlepiej byłoby masować skalp szamponem przez kilka minut. Po tym czasie można go spłukać przy pomocy letniej wody. Używanie gorącej lub zbyt zimnej wody może być błędem. W ten sposób może dojść do podrażnienia skóry.

Jaką wcierkę wybrać?

Szampon to nie wszystko. Należałoby również zainwestować w dobrze dobraną wcierkę. Najlepiej, aby znajdowały się w niej ekstrakty, wyciągi oraz olejki pochodzenia roślinnego. Wcierkę należy stosować na jak najstaranniej oczyszczoną skórę głowy. Najlepiej byłoby robić to przynajmniej jeden raz w ciągu dnia. W niektórych przypadkach można zastosować wcierkę dwa razy dziennie. Wskazane jest przestrzeganie zaleceń producenta, a te znajdują się przeważnie na etykietce dołączonej do opakowania. Kluczem do sukcesu jest bez wątpienia systematyczność. Wskazana jest również cierpliwość. Efektów nie dostrzeżemy bowiem od razu. Zazwyczaj pojawiają się one dopiero po kilku tygodniach codziennego stosowania wcierki. Ważne jest to, aby posiadała ona dyfuzor ułatwiający wygodną aplikację. W przeciwnym razie ciężko będzie nam o regularność.

Intensywna odnowa i regeneracja są bardzo ważne

Jesienią włosy jak nigdy potrzebują odnowy i regeneracji. Najlepszym pomysłem będzie więc zakupienie dobrych jakościowo odżywek oraz masek. Ważne, aby znajdowały się w nich naturalne oleje roślinne, takie jak chociażby olej ze słodkich migdałów czy olej makadamia. Wśród olejów godnych polecenia należy wymienić także olej z pestek malin, a także olej z pestek śliwek. Odżywkę należy stosować po każdym myciu włosów. Jeżeli mamy kosmyki o wysokiej porowatości, najlepiej zainwestować w odżywkę o treściwej konsystencji. W przypadku włosów o niskiej porowatości, najlepszy będzie zakup lżejszej odżywki. Istotne jest także to, aby zainwestować w maskę. Należy stosować ją przynajmniej raz w tygodniu. Dobrym pomysłem będzie bez wątpienia aplikowanie maski pod czepek foliowy. Wówczas składniki aktywne w niej zawarte zdecydowanie lepiej się wchłoną. Kluczem do sukcesu jest systematyczne stosowanie masek oraz odżywek. Wskazana jest także cierpliwość, bo efekty nie pojawią się od razu, zwłaszcza w przypadku niezwykle suchych włosów.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/c/wlosy-109

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ