Wrastające paznokcie w Gdyni – jak poradzić sobie z tym problemem?

0
1771
Wrastające paznokcie w Gdyni - jak poradzić sobie z tym problemem

Jest to bardzo bolesna dolegliwość, która często utrudnia codzienne funkcjonowanie. Najczęściej dotyczy dużego palca u stopy. Paznokieć stanowi rogową osłonę ostatniego członu palca. Zbudowany jest z tak zwanej blaszki grzbietowej oraz blaszki podeszwowej i chroni palec przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych. Nasadę paznokcia od powierzchni zewnętrznej oddziela tak zwany wał. Skoro wiemy to wszystko, to pora odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest to schorzenie?

Wrastające paznokcie w Gdyni są bardzo uciążliwą dolegliwością

Mają to do siebie, że nieprawidłowo zaleczone, lubią powracać. Ta dolegliwość polega na nieprawidłowym zawijaniu się paznokcia palucha u stopy z jednego albo z obu boków pod spód. Następnie wbijając się w wał otaczający płytkę, powoduje dyskomfort. Nawet samo czytanie o tym boli, więc jeżeli zmagasz się z wrastającymi paznokciami w Gdyni, to jak najszybciej powinieneś udać się do podologa.

Jak powstaje to schorzenie?

Ta dolegliwość dotyczy zazwyczaj paznokci paluchów. Najczęściej wynika z urazu okolicy paznokcia, w wyniku zbyt głębokiego jego obcinania lub skaleczenia przy samodzielnym wykonywaniu pedicure. Przyczyną tej choroby może być również noszenie zbyt ciasnego obuwia albo zbyt dużego obciążenia stóp. Jeżeli szukasz dobrego gabinetu podologicznego w Gdyni, to zajrzyj tutaj: https://gdynia-podolog.pl/

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Niestety tutaj jest możliwy tylko i wyłącznie zabieg chirurgiczny. Może on polegać na wycięciu niewielkiego otworu na szczycie wypukłości płytki (początkowe stadium zaawansowania choroby) lub usunięciu wąskiego pasma paznokcia od strony wrastania, oczyszczeniu rany oraz założeniu szwów. Na szczęście już całkowicie nie stosuje się zrywania wrastającego paznokcia, ponieważ było to nieludzko bolesne i nie dawało dobrych rezultatów. To, jaką metodę leczenia wybierze podolog, zależy od wielu czynników.

Wizyta w gabinecie podologicznym

Doświadczony specjalista będzie w stanie ocenić stopień zaawansowania schorzenia i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Będzie to z pewnością dużo bardziej skuteczne, niż podejmowanie prób samodzielnego zwalczenia problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodnośnik pacjenta Eagle 620 Vermeiren
Następny artykułKiedy odstawić smoczek?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ